• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Ostatni weekend na PIT

Ostatni weekend na PIT
Foto: TVN24 Foto: Czas rozliczeń

Ten weekend to dobry moment dla wszystkich podatkowych maruderów, którzy jeszcze nie zdołali rozliczyć się ze swoich dochodów. Specjalnie dla nich urzędy skarbowe będą czynne w sobotę w godzinach 9-13. Podatnicy będą mogli złożyć deklaracje oraz poprosić urzędników skarbowych o pomoc w wypełnieniu formularza. 30 kwietnia mija termin na złożenie deklaracji podatkowej za 2009 r.

Sobota pracująca w urzędach skarbowych odbywa się w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej "Szybki PIT". Ministerstwo Finansów tłumaczy, że jest ona skierowana do osób, które chcą sprawnie i bez kolejek złożyć zeznanie podatkowe. Informacje na temat kampanii można znaleźć na stronie szybkipit.onet.pl. Są tam m.in. broszury informacyjne, formularze podatkowe oraz informacje pomocne przy wypełnianiu PIT-u. Zainteresowani dowiedzą się również, jak w prosty sposób przesłać PIT przez internet.

Wybierz internet

O możliwości składania zeznania rocznego przez internet przypomniało też w swoim komunikacie ministerstwo. - Można to zrobić korzystając z programu dostępnego na stronie www.e-deklaracje.gov.pl Na stronie znajduje się też instrukcja "krok po kroku", jak wypełnić poprawnie PIT. Dzięki temu wypełnienie formularza i przesłanie go bezpośrednio do urzędu skarbowego potrwa tylko kilka minut. Program jest bezpieczny i całkowicie darmowy - zapewnił resort finansów.

Resort poinformował, że wysyłanie PIT-ów przez internet cieszy się coraz większą popularnością; w tym roku z możliwości elektronicznego złożenia PIT-37 skorzystało już ponad 200 tys. osób, z czego prawie 190 tys. bez kwalifikowanego e-podpisu.

jaś//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane