• rozwiń

Ostatni dzwonek dla podatnika

Ostatni dzwonek dla podatnika
Foto: TVN24 Foto: Warto złożyc oświadczenie osobiście w urzędzie skarbowym

Prowadzisz działalność gospodarczą? To najwyższy czas na wybór formy opodatkowania na ten rok! "Gazeta Prawna" przypomina, że najpóźniej do wtorku podatnicy trzeba wybrać: zwykły PIT ze stawkami 18 i 32 procent, 19-procentowym PIT liniowy, ryczałt lub karta podatkowa.

Dziennik podkreśla, że ten wybór należy do podatnika, a dokonując go trzeba kierować się analizą zysków i strat. Potem - już tylko złożyć naczelnikowi urzędu skarbowego stosowne oświadczenie. Jak radzi dziennik, warto złożyć je w urzędzie osobiście i zachować kopię dokumentu z potwierdzeniem odbioru.

"Gazeta Prawna" ostrzega, że nie złożenie oświadczenia do 20 stycznia powoduje utratę prawa wyboru formy opodatkowania na cały rok. Wyjątek stworzono dla tych, którzy rozpoczynają działalność gospodarczą w trakcie roku. Składają oni oświadczenie o wyborze formy opodatkowania najpóźniej na dzień przed rozpoczęciem tej działalności, nie później jednak niż w dniu uzyskania pierwszego przychodu.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane