• rozwiń
  • WIG20 2321.41 +0.64%
  • WIG30 2656.21 +0.41%
  • WIG 60192.60 +0.36%
  • sWIG80 11866.81 -0.10%
  • mWIG40 4016.05 -0.51%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Ostateczny projekt budżetu na progu Sejmu

Ostateczny projekt budżetu na progu Sejmu
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Będzie mniejszy deficyt?

Ostateczny projekt budżetu znajdzie się w Sejmie jeszcze w czwartek - zapowiedział poseł Zbigniew Chlebowski. Autopoprawki rządu na 4 mld zł oszczędnościami przeznaczają oszczędności m.in. na podwyżki dla nauczycieli.

Zdaniem wiceminister finansów Elżbiety Chojnej-Duch, przyszłoroczne oszczędności to zasługa m.in. tegorocznych wysokich wpływów do budżetu.

- Są duże wpływy do budżetu i uda się sfinansować więcje wydatków na 2008 rok – mówiła Chojna-Duch w TVN CNBC Biznes. Dodała, że obniżenie deficytu to jeden z priorytetów ministra finansów Jana Rostowskiego.

W opinii ekonomisty Janusza Jankowiaka obniżanie potrzeb pożyczkowych państwa ulży i budżetowi - który mniej pieniędzy przeznaczać będzie na obsługę zadłużenia - i przedsiębiorcom, z którymi Skarb Państwa nie będzie konkurował o kredyty. - Tylko tak można przerwać tę spiralę deficytu, a minister Rostowski zobowiązał się do ambitnych czynów – tłumaczy ekspert.


Projekt budżetu na przyszły rok w wersji Platformy Obywatelskiej zakłada deficyt w wysokości 27 miliardów złotych - o 3 miliardy niższy, niż zakładała tegoroczna ustawa budżetowa i o półtora miliarda mniej, niż przewidywał projekt budżetu przedstawiony przez PiS.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane