• rozwiń
  • WIG20 2255.46 -0.74%
  • WIG30 2551.68 -0.72%
  • WIG 59191.71 -0.51%
  • sWIG80 11545.41 +0.30%
  • mWIG40 3759.27 +0.04%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-08 17:15

Dostosuj

Ostateczne pożegnanie z PKP

Ostateczne pożegnanie z PKP
Foto: TVN24 Foto: Wagony Przewozów Regionalnych tzreba będzie przemalować...

- Od wtorku PKP Przewozy Regionalne zmieniają nazwę na Przewozy Regionalne - poinformował rzecznik spółki Piotr Olszewski. Zmianę potwierdził Krajowy Rejestr Sądowy odpowiednim wpisem w dokumentach przewoźnika.

Wpisanie do rejestru sądowowego nowej nazwy spółki oznacza, że zakończyła się procedura wydzielenia Przewozów Regionalnych z grupy PKP. Zmianie nazwy towarzyszy także zmiana tzw. identyfikacji wizualnej spółki. Nowe barwy firmowe to błękit, zieleń i granat. Zmieniło się także logo przewoźnika.

Nowe barwy, logo i nazwa będą stopniowo pojawiały się na wagonach, biletach i dokumentach spółki. Nowy wystrój zyskają też kasy biletowe. Także strona internetowa przewoźnika funkcjonuje już pod nowym adresem: www.przewozyregionalne.pl.

Na swoim

Decyzję o zmianie nazwy zarząd spółki podjął w połowie listopada. Jak powiedział Olszewski, wprowadzenie nowej nazwy i barw korporacyjnych będzie kosztować ok. 450 tys. zł rocznie przez pięć lat. Tymczasem za używanie skrótu PKP spółka musiałaby płacić PKP SA około 7 mln zł opłat licencyjnych rocznie.

Spółka Przewozy Regionalne powstała w październiku 2001 roku na bazie Sektora Przewozów Pasażerskich PKP. Pełną samodzielność, czyli przeniesienie własności udziałów na samorządy województw, nastąpiło w 2008 roku. Głównym celem istnienia przewoźnika jest realizacja połączeń regionalnych. Ale od niedawna spółka także konkuruje z PKP Intercity na polu przewozów międzywojewódzkich, uruchamiając połączenia interREGIO.

Przewozy Regionalne to największy kolejowy przewoźnik pasażerski w Polsce. Z jego usług korzysta dziennie ok. 340 tys

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane