• rozwiń

Ostachowicz rezygnuje z Orlenu, czy będzie następca?

Ostachowicz rezygnuje, czy będzie następca? Odtwórz: Ostachowicz rezygnuje, czy będzie następca?
Foto: TVN24https://www.mozilla.org/pl/firefox/central/ | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Igor Ostachowicz zrezygnował z funkcji członka zarządu Orlenu | Video: Ostachowicz rezygnuje, czy będzie następca?

Igor Ostachowicz nie będzie członkiem zarządu PKN Orlen. Ale czy spółka powoła kogoś na jego miejsce i w jakim trybie to zrobi? Czy rozpisze konkurs? A może w ogóle zrezygnuje z nominacji? Ostachowicza w skład władz Orlenu powołano na wniosek resortu skarbu.

Skarb Państwa ma 27,52 proc. akcji PKN Orlen, ING OFE - 9,35 proc., Aviva OFE - 7,01 proc., a pozostałe 56,11 proc. akcji należy do innych akcjonariuszy instytucjonalnych oraz indywidualnych.

Kilka opcji

Po rezygnacji Ostachowicza Ministerstwo Skarbu Państwa zachowało możliwość powołania swojego przedstawiciela do zarządu.

Jak informował w czwartek resort, powołanie Ostachowicza było zgodne ze statutem PKN Orlen. Do czasu zbycia ostatniej akcji przez Skarb Państwa jeden członek zarządu jest bowiem powoływany i odwoływany na wniosek ministra skarbu państwa.

W Orlenie były doradca premiera miał odpowiadać m.in. za działania korporacyjne i związane z komunikacją czy pozyskiwaniem funduszy rozwojowych, w tym funduszy unijnych. Miał być członkiem zarządu ds. korporacyjnych i komunikacji.

Być może więc, skoro Igor Ostachowicz zrezygnował, spółka nie zdecyduje się na powołanie kolejnej osoby na to stanowisko. Tego na razie jej przedstawiciele nie podają.

Możliwe, ale w obecnej sytuacji raczej trudne do wyobrażenia byłoby założenie przez Igora Ostachowicza własnej firmy i świadczenie usług doradczych dla zarządu Orlenu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane