• rozwiń

Ośmiu zaproszonych do konkursu na prezesa PKO BP

Ośmiu zaproszonych do konkursu na prezesa PKO BP
Foto: TVN24 Foto: Fotel prezesa PKO BP wciąż czeka

Osiem osób weźmie udział w konkursie na prezesa i wiceprezesów PKO BP. Do nich rada nadzorcza PKO BP wysłała zaproszenia. - Po złożeniu aplikacji, osoby te będą zaproszone na rozmowę 21 czerwca - zapowiedział rzecznik prasowy banku Marek Kłuciński. Nadal jednak nie są znane nazwiska wytypowane przez radę.

Pytany o nazwiska osób, do których zostały wysłane zaproszenia, Kłuciński powiedział, że żadnych dodatkowych informacji bank nie udziela.

W środę odbyło się posiedzenie rady nadzorczej banku PKO BP, które miało zdecydować o wysłaniu zaproszeń do kandydatów na prezesa i wiceprezesów banku w czwartym już konkursie. 17 maja rada nadzorcza PKO BP postanowiła zakończyć trzeci konkurs na prezesa zarządu banku bez wybrania prezesa oraz ogłosić nowy - czwarty z kolei - konkurs na prezesa banku. Tydzień wcześniej rada spotkała się z dwojgiem kandydatów na stanowisko prezesa banku, wyłonionych w trzecim konkursie - Marią Pasło-Wiśniewską i Andrzejem Klesykiem, jednak rozmowy zakończyły sie bez wyboru nominata.

Kandydaci, których rada zaprosi do udziału w konkursie, powinni "gwarantować ostrożne i stabilne zarządzanie bankiem". Poza tym wymagane będzie od nich doświadczenie zawodowe niezbędne do kierowania bankiem i co najmniej 5-letni staż pracy.

Zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane w ciągu 14 dni od dnia wysłania zaproszenia, w siedzibie centrali PKO BP w Warszawie. Otwarcie złożonych zgłoszeń nastąpi w pierwszym dniu roboczym, po upływie tego terminu. Po siedmiu dniach od otwarcia zgłoszeń odbędą się rozmowy kwalifikacyjne.

- Rozmowy obejmować będą przede wszystkim zagadnienia z zakresu: wiedzy o działalności PKO Banku Polskiego oraz sektora, w którym działa, zasad funkcjonowania spółek handlowych ze szczególnym uwzględnieniem spółek z udziałem Skarbu Państwa, doświadczenia niezbędnego do wykonywania funkcji prezesa lub wiceprezesa zarządu PKO BP, znajomości zasad nadzoru właścicielskiego, audytu i kontroli finansowej przedsiębiorstwa oraz rachunkowości zarządczej - napisał bank w komunikacie.


PKO BP nie ma prezesa od czerwca zeszłego roku, kiedy ze stanowiska - po czterech latach pełnienia funkcji - ustąpił Andrzej Podsiadło. Po nim pełnienie obowiązków przejął Sławomir Skrzypek. Gdy odszedł na funkcję prezesa NBP, p.o. prezesa był przewodniczący rady nadzorczej Marek Głuchowski. Od 11 kwietnia obowiązki prezesa banku (do czasu wyboru prezesa) pełni Rafał Juszczak, członek rady.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane