• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Osiołek promuje tolerancję na blogu. A Unia płaci

Osiołek promuje tolerancję na blogu. A Unia płaci
Foto: donkeypedia.nl Foto: Blogujący Asino za kulturową tolerancją

Tourne osiołka Asino, promujące "międzykulturową tolerancję" (także na blogu), kosztowało 7 mln euro. Centrum wzornictwa mebli w szwedzkim miasteczku Orsa, "odzwierciadlające równość płci" - 850 tys. euro. Brytyjski instytut Open Europe przyjrzał się unijnemu budżetowi i znalazł tam niemało absurdalnych wydatków - podaje portal dziennik.pl.

Unia Europejska nie tylko tworzy absurdalne prawa regulujące np. krzywiznę ogórka. Potrafi też z fantazją wydawać pieniądze.

Europejski Trybunał Obrachunkowy zakwestionował wykonanie unijnego budżetu za rok 2008. To już piętnasty raz. Powód jest zawsze taki sam: za dużo pieniędzy jest wydawanych na absurdalne cele. Unijni urzędnicy bronią się przed zarzutami o szastanie pieniędzmi twierdząc, że błędy muszą się zdarzać, gdy zarządza się tak ogromnym budżetem.

Unia to moloch, w którym nie ponosi się konsekwencji złych decyzji. W efekcie Wspólnota finansuje projekty, na które pieniędzy nie dałyby władze państw członkowskich

absuerdy ue

– Unia to moloch, w którym nie ponosi się konsekwencji złych decyzji. W efekcie Wspólnota finansuje projekty, na które pieniędzy nie dałyby władze państw członkowskich – mówi portalowi Mats Persson z brytyjskiego instytutu Open Europe, który przygotował listę 50 najbardziej bezmyślnych unijnych inwestycji.

Pieniądze są, potrzebny tylko pomysł

A niektóre z nich są naprawdę absurdalne. I tak 7 mln euro przeznaczono na Rok Międzykulturowego Dialogu. Za część tych pieniędzy stworzono Encyklopedię Osiołka. Kłapouch o imieniu Asino podróżował po Holandii, by promować wśród dzieci "międzykulturową tolerancję". Osiołek miał też blog, który prowadził jego opiekun. - Dziś spałem pod orzechem, a gdy otworzyłem oczy, zauważyłem, że przyglądają mi się inne zwierzęta. Teraz już trochę rozumiem, jak ludzie z innych kultur czują się w Holandii – brzmiał jeden z wpisów Asino.

Z kolei władzom szwedzkiego miasteczko Orsa udało się przekonać unijnych urzędników na wsparcie 850 tys. euro centrum wzornictwa mebli, które – według oficjalnego wniosku – będzie "odzwierciedlało równość płci".

Unia nawet jak nie ma świetlanych idei i nikt jej nie podpuści, to potrafi zrobić coś niewyobrażalnego. Podczas, gdy za 72 mln euro przeprowadzano kampanię antynikotynową 293 mln euro wydano na... dopłaty do upraw tytoniu.

mkg ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane