• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Orlen nie dostanie litewskiego terminalu

Orlen nie dostanie litewskiego terminalu
Foto: TVN24 Foto: Orlen musi zmienić taktykę inwestycji na Litwie

Litwa nie sprzeda terminalu naftowego w Kłajpedzie (Klaipedos Nafta), w którym PKN Orlen chciałby mieć udziały.

- Jak dotąd, Litwa nie ma planów sprzedaży Klaipedos Nafta - powiedział litewski premier Gediminas Kirkilas podczas konferencji internetowej zorganizowanej przez portal Delfi. Kirkilas podkreślił, że ten terminal naftowy jest przedsiębiorstwem strategicznym.

Wcześniej PKN Orlen wyrażał potencjalne zainteresowanie nabyciem udziałów w morskim terminalu w Kłajpedzie na Litwie. Jak poinformował w kwietniu w wywiadzie dla "Orlen Ekspresu", wewnętrznej gazety płockiego koncernu, prezes tej spółki Piotr Kownacki, PKN Orlen planuje zakup terminalu w Kłajpedzie i budowę rurociągów produktowego i naftowego łączących ten terminal z rafinerią Mażeikiu Nafta (Możejki).

Prezes podkreślił wówczas, że PKN Orlen prowadzi prace nad kilkoma potencjalnymi projektami związanymi z uzyskaniem bezpośredniego dostępu do źródeł wydobycia ropy naftowej.

Władze Orlenu do tej pory nie skomentowały doniesień z Litwy, ale prawdopodobnie nie spodziewały się takiego obrotu sprawy. Goszczący kilka tygodni temu w Polsce Gediminas Kirkilas spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim właśnie w siedzibie płockiego koncernu. To tam obaj premierzy rozmawiali o bezpieczeństwie energetycznym i perspektywach przyszłej współpracy. Szef litewskiego rządu nie ukrywał swojego zadowolenia z inwestycji, jakie Orlen poczynił lub chce poczynić w jego kraju.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane