• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Orange zostawi ekstraklasę?

Orange zostawi ekstraklasę?
Foto: TVN24.pl Foto: Operator grozi, że wycofa się ze sponsorowania polskiej ligi

Orange, dotychczasowy główny sponsor polskiej ekstraklasy, nie wyklucza, że w następnym sezonie wycofa się ze sponsoringu. Adrian Skubis, rzecznik Ekstraklasa SA mówi tvn24.pl, że spółka prowadzi negocjacje z kilkoma potencjalnymi sponsorami, którzy objęliby patronat nad ligą od sezonu 2008/2009.

- Tej korupcji jest po prostu za dużo. Ona przesłania pozytywny obraz całej ligi, rywalizacji sportowej - mówi Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange. Jak dodaje, bardzo poważnie zastanawia się nad tym, czy w kolejnym sezonie będzie wykładać pieniądze. Chodzi o naprawdę duże sumy. W ciągu ostatnich trzech lat, spółka dała łącznie na polską piłkę, 60 milionów złotych (kontrakt z Ekstraklasa SA opiewał na 30 mln, resztę operator wydał głównie na promocję - red.).

Orange nie jest pierwszą firmą, która zastanawia się nad odcięciem się od polskiej piłki. W środę ze sponsorowania Korony Kielce zrezygnował Kolporter. Również inne firmy wysyłają sygnały, że chciałyby się wycofać z futbolu.

"Polska piłka to pieniądze i firmy to wiedzą"

Adrian Skubis z Ekstraklasy zachowuje spokój: - Prowadzimy negocjacje z naprawdę dużymi firmami zainteresowanymi inwestowaniem w ligę - mówi portalowi tvn24.pl. Dodaje, że oferta Orange również się pojawiła, ale ni była najlepsza. Pytany, czy nie obawia się, ze w związku rosnąca liczbą doniesień o korupcji w polskiej piłce odpowiada: - Ta sytuacja to pokłosie działań z czasów, kiedy Ekstrakalsa SA nawet nie istniała. Teraz takie sytuacje nie mają miejsca, ale przeszłość trzeba oczyścić - mówi. Jak tłumaczy polska ekstrakalsa ma ogromny potencjał i firmy dostrzegają lukratywność inwestycji w piłkę nożną.

mkg/nord

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane