• rozwiń

Orange i mBank tworzą mobilny bank

Orange i mBank tworzą mobilny bank
Foto: tvn24.pl Foto: Aplikacje mobilne są dostępne już teraz

Powstanie mobilny bank detaliczny dla użytkowników smartfonów i tabletów - taki krok przewiduje umowa podpisana przez Orange Polska i mBank. Jak informuje Orange, usługi będą świadczone pod jej marką. To kolejny podobny mariaż na naszym rynku.

"Oferta będzie skierowana do klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Obejmie płatności mobilne, rachunki bieżące, pożyczki, depozyty oraz karty kredytowe 
i debetowe" - czytamy w komunikacie.

Podział obowiązków

Z informacji firmy wynika, że Orange Polska będzie odpowiedzialny za marketing i pozyskanie klientów, a mBank będzie świadczyć usługi bankowe w ramach nowego oddziału, utworzonego w strukturach banku.

- Klienci banków oczekują maksymalnego ułatwienia i uproszczenia sposobu zarządzania swoimi pieniędzmi, niezależnie od miejsca w którym się znajdują. Takim rozwiązaniem jest właśnie mobilny bank. (...) Wejście na nowe rynki, w tym rynek finansowy, jest jednym z istotnych elementów naszej strategii - powiedział prezes Orange Polska, Bruno Duthoit.

Aplikacje i urządzenia mobilne

Z kolei Cezary Stypułkowski, prezes mBanku dodał: - Gdy prawdziwie mobilny bank tworzy nową platformę wspólnie z największym krajowym operatorem, to musi być to czytelny sygnał zmian, jakie

zachodzą na rynku usług finansowych. mBank będzie się konsekwentnie rozwijać w dziedzinie bankowości mobilnej - zarówno pod marką własną, jak i we współpracy z Orange Polska.

Współpraca operatora i banku oznacza, że klienci będą mogli korzystać z usług bankowych zarówno przy pomocy urządzeń mobilnych, jak i serwisu on-line zawsze i wszędzie. Klientem nowego serwisu będzie można zostać instalując aplikację na telefonie komórkowym i samodzielnie otwierając rachunek bankowy.

Umowa o współpracy pomiędzy mBankiem i Orange została zawarta na okres do 31 grudnia 2025 roku z możliwością jego przedłużenia na kolejny 3-letni okres.

Nie pierwsi

Działanie Orange i mBank to kolejny, podobny krok w branży. W grudniu ubiegłego roku T-Mobile i Alior Bank podpisały umowę o współpracy. Dotyczy ona kompleksowej oferty produktów i usług bankowych, w tym bankowości mobilnej.

Bank z telefonią komórkową postanowił połączyć też Plus. Pod koniec 2013 roku Invest Bank zmienił się w Plus Bank i wraz z operatorem zaczął oferować usługi bankowe dla klientów sieci.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane