• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Optymizm polskich pracodawców

Optymizm polskich pracodawców
Foto: Luca Baroncini / sxc.hu Foto: Najwięcej pracy ma być w sektorze publicznym

Polskie firmy będą w IV kwartale tego roku przyjmować do pracy nieco mniejszą liczbę pracowników niż w poprzednim, ale i tak nasz kraj będzie pod tym względem jednym z najbardziej optymistycznych krajów w Europie - takie wnioski przynosi najnowszy raportu Barometr Manpower. To międzynarodowa firma zajmująca się pośrednictwem pracy.

Według przeprowadzonych przez firmę ankiet prawie 1/5 polskich pracodawców (dokładnie 19 proc.) planuje w najbliższych trzech miesiącach zwiększyć zatrudnienie. Zwalniać pracowników zamierza natomiast 8 procent, a pozostali nie przewidują zmian poziomu zatrudnienia. To lepsze sygnały niż jeszcze rok temu, ale w poprzednim kwartale polscy przedsiębiorcy byli bardziej optymistyczni.

O zatrudnianiu pracowników mówią szefowie firm ze wszystkich części kraju, ale widać tu spore różnice. Najwięcej pracy przybędzie w regionie południowym (woj. małopolskie i śląskie) oraz centralnym (woj. łódzkie i mazowieckie). Natomiast najmniejszą chęć zwiększenia zatrudnienia wykazują firmy z regionu północnego (woj, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie i pomorskie).

Z badania wynika, że największe przyjęcia pracowników szykują się w instytucjach sektora publicznego oraz produkcji przemysłowej. Najmniej chętni do zatrudniania są szefowie restauracji i hoteli.


Badanie Barometr Manpower dla IV kwartału 2010 r. został opracowany na podstawie wywiadów indywidualnych, przeprowadzonych pomiędzy 15 a 28 lipca 2010 r., obejmujących grupę 750 pracodawców reprezentującą 10 sektorów z 6 regionów Polski.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane