• rozwiń

Temat: Gospodarka

Optymizm na rynku nieruchomości. Deweloperzy budują coraz więcej

Jak zaoszczędzić na rozlieczniu fiskusa, gdy wynajmujemy mieszkanie? Odtwórz: Jak zaoszczędzić na rozlieczniu fiskusa, gdy wynajmujemy mieszkanie?
Jak zaoszczędzić na rozlieczniu fiskusa, gdy wynajmujemy mieszkanie? "Źródło: TVN24 BiS"

Liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto w maju, wyniosła 13 tys. 591, to o 12,3 proc. więcej w ujęciu rocznym, a o 5,4 proc. w ujęciu miesięcznym - poinformował w środę Główny Urząd Statystyczny.

Z danych GUS wynika, że w ciągu pięciu pierwszych miesięcy tego roku rozpoczęto budowę 58 tys. 722 mieszkań. To oznacza wzrost o 23,8 proc. względem analogicznego okresu roku poprzedniego.

Mniej gotowych

Według GUS w maju liczba mieszkań oddanych do użytku wyniosła 8 tys. 941. Było to o 7,9 proc. mniej rok do roku oraz o 20,3 proc. mniej miesiąc do miesiąca.

Od stycznia do maja 2014 roku oddano do użytku 55 tys. 766 mieszkań, czyli o 3 proc. mniej w ujęciu rocznym. GUS poinformował ponadto, że liczba mieszkań, na realizację których wydano pozwolenia, wyniosła w maju br. 13 tys. 49 - w ujęciu rocznym wzrosła o 11,1 proc., a w ujęciu miesięcznym spadła o 12,2 proc.

Od stycznia do maja liczba wydanych pozwoleń wyniosła 61 tys. 855 i była wyższa o 14,9 proc. niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane