• rozwiń

Opóźniony Dreamliner przyspiesza

Opóźniony Dreamliner przyspiesza
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Dreamliner przyspiesza

Dreamliner - czyli najnowsze dziecko amerykańskiego koncernu lotniczego Boeing - coraz bliżej dziewiczego lotu. Z Seattle nadeszły wiadomości, które mogą ucieszyć menedżerów także w siedzibie Polskich Linii Lotniczych LOT.

Boeing poinformował, że zakończone zostały testy systemów elektrycznych w pierwszym egzemplarzu samolotu serii 787. To kolejny krok na drodze do pierwszego lotu testowego Dreamlinera, planowanego jeszcze w tym roku.

Amerykański koncern zmaga się z wielomiesięcznym opóźnieniem projektu 787. Pierwotnie planowano, że pierwsze loty nowego samolotu odbędą się już we wrześniu 2007 r.

Wśród ofiar niedotrzymania terminu znalazł się też polski przewoźnik narodowy, który zamówił osiem Boeingów 787 z opcją dokupienia kolejnych ośmiu maszyn. (CZYTAJ WIĘCEJ) Mają one zastąpić wysłużone już Boeingi 767. LOT otrzyma zamówione samoloty prawdopodobnie na dopiero przełomie 2009 i 2010 roku.

Opóźnienie Dreamlinera przyczyniło się już do prestiżowej dalekowschodniej porażki LOT-u. Polskie linie podały, że z tego powodu musiały zrezygnować z lotów do Pekinu. (CZYTAJ WIĘCEJ)

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane