• rozwiń

Opłata audiowizualna obiecana, ale ustawy brak

Opłata audiowizualna obiecana, ale ustawy brak
Foto: Shutterstock Foto: W styczniu tego roku minister kultury zapowiadał wprowadzenie nowego podatku - opłaty audiowizualnej

W styczniu tego roku minister kultury zapowiadał wprowadzenie nowego podatku - opłaty audiowizualnej. Tymczasem nadal nie ma projektu stosownej ustawy, a nawet założeń do niej – informuje “Dziennik Polski”.

Za przygotowanie nowych rozwiązań, które mają zastąpić obecne przepisy o abonamencie radiowo-telewizyjnym odpowiada Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ostatnim oficjalnym dokumentem w tej sprawie jest styczniowa „Koncepcja zasad finansowania mediów publicznych”. Była w niej mowa o obowiązkowej dla wszystkich dorosłych Polaków opłacie audiowizualnej, bez względu na to, czy ktoś posiada odbiornik radiowy lub telewizor.

Ponadto, zdaniem cytowanego przez gazetę Marcina Roszkowskiego, prezesa Instytutu Jagiellońskiego, wprowadzenie obowiązkowej opłaty dla wszystkich obywateli za możliwość odbioru telewizji i radia będzie niezgodne z prawem i zasadami etyki.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane