• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 17:15

Dostosuj

Operatorzy walczą o kobiety

Kobiety płacą wyższe rachunki za telefon niż mężczyźni - wynika z ostatniego raportu Fundacji "Partners Polska". Dla operatorów telefonii komórkowej to sygnał, żeby budować dla nich specjalną ofertę - czytamy w dzienniku "Polska".

Średnia wartość rachunku telefonu z abonamentem w 2007 r. to 91 zł. Kobiety "wygadują" zaś nawet kilkakrotnie więcej. Nie zawsze jednak tylko plotkują. Panie wykorzystują telefon do załatwiania szeregu spraw związanych z prowadzeniem domu, takich jak płacenie rachunków, robienie zakupów czy kontrola nad dziećmi. Operatorzy komórkowi jako anegdotę opowiadają przypadek kobiety, która zbudowała dom przez telefon. Dzwoniła do robotników, poganiała dostawców materiału i wreszcie do nadzorującej budowę matki.

Z zebranych przez Partners Polska informacji wynika, że kobiety rozmawiałyby jeszcze więcej, ale nie chcą płacić wysokich rachunków.

Kobieta "zdefiniowana"

Średni czas rozmowy Polaka wynosi 1,2 min. Średnia wartość rachunku telefonu z abonamentem w 2007 roku to 91 zł.

komórki

Dla operatorów to znak, że trzeba dla kobiet uszyć specjalną ofertę. Zwłaszcza że rynek telefonii komórkowej w Polsce (wart dziś ponad 23 mld zł) jest już dzisiaj nasycony. Na jednego Polaka przypada więcej niż jednak komórka - wynika z danych GUS-u. To praktycznie oznacza, że nie ma już nowych klientów do pozyskania. Można ich tylko podbierać konkurencji, oferując wyjątkową usługę, np. tworząc ofertę specjalnie dla największych gaduł. Dlatego firmy dwoją się i troją, żeby wyjść naprzeciw oczekiwaniom coraz to nowego "targetu".

Przyszłością telefonii komórkowej jest specjalizacja. W Unii Europejskiej operatorzy już kilka lat temu wprowadzili specjalne oferty, np. dla dzieci, emerytów, a nawet mniejszości seksualnych. Polscy operatorzy też o tym myślą, a Multiking już wprowadził ofertę dla mężczyzn. Według danych Eurostatu średni czas rozmowy Polaka ciągle jest krótki i wynosi zaledwie 1,2 min. Równie krótko rozmawiają tylko w Luksemburgu (1,3 min). Największymi gadułami są Cypryjczycy, którzy spędzają z uchem przy telefonie średnio sześć min.

mkg/pul

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane