• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Operatorzy komórkowi pod sąd

Operatorzy komórkowi pod sąd
Foto: sxc.hu Foto: Operatorzy komórkowi zastawiają regulaminowe pułapki na klietów?

Wszyscy czterej najwięksi operatorzy komórkowi naciągają klientów na nienależne opłaty - uznał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jak donosi "Puls Biznesu", Urząd właśnie skierował do sądu pozew o naruszanie przez operatorów interesów konsumentów.

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów będzie rozpatrywał pozwy UOKiK przeciwko Polskiej Telefonii Cyfrowej (Era), Polskiej Telefonii Komórkowej Centertel (Orange) i N4 (Play). Wcześniej Urząd wzywał operatorów do zaprzestania godzących w konsumentów praktyk oraz zmiany regulaminów i cenników – ale w większości przypadków bezskutecznie.

Urząd ma zastrzeżenia do każdej z sieci. Np. Era oprócz ustawowych odsetek za nieterminowo zapłaconą fakturę nalicza klientowi dodatkowe płatności za zawieszenie połączeń, ale także za samo zestawienie na piśmie informacji o zaległych płatnościach. Z kolei Play żąda 50 złotych za ponowne włączenie do sieci po zawieszeniu czy to usług z powodu przekroczonego terminu płatności.

Plus dba o wizerunek

Do sądu nie trafił natomiast pozew przeciwko Polkomtelowi. Operator sieci Plus jako jedyny po interwencji UOKiK dobrowolnie zmienił wzorce dokumentów zawierające kwestionowane zapisy. – Zdecydowaliśmy się na ten krok, bo odpowiedzialność i wiarygodność buduje się m.in. właśnie w ten sposób – wyjaśnia "Pulsowi Biznesu" prezes zarządu Polkomtela Jarosław Bauc.

Jak pisze gazeta, prezes nie ukrywał, że swoją rolę odegrał też czynnik finansowy: kiedyś już jeden z operatorów za niestosowanie się do zalecenia UOKiK otrzymał karę w wysokości 1,8 mln zł.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane