• rozwiń
  • WIG20 2157.83 +0.14%
  • WIG30 2445.63 +0.24%
  • WIG 56825.20 +0.08%
  • sWIG80 11459.85 +0.08%
  • mWIG40 3638.24 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:30

Dostosuj

Opel? Tylko dla Rosjan!

Rosyjski Sbierbank, który wkrótce stanie się właścicielem 1/3 udziałów Opla, przyznaje, że nie traktuje tej inwestycji długookresowo i planuje pozbyć się udziałów w koncernie. Zaznacza jednak, że na nabywcę typuje tylko Rosjan.

- Nie zamierzamy pozostać inwestorem strategicznym w tym przedsięwzięciu. Kiedy zakończy się restrukturyzacja Opla, sprzedamy akcje innemu inwestorowi z Rosji - przyznał prezes rosyjskiego Sbierbanku German Gref podczas forum ekonomicznego w Sankt Petersburgu. Zgodnie z postanowieniami z ubiegłego tygodnia Rosjanie objęli 35 proc. udziałów w Oplu, a kanadyjsko-austryiacka Magna - 20 proc.

Z Rosji do Rosji

- Najbardziej prawdopodobny jest transfer akcji Opla od Sbierbanku do koncernu RosTiech - powiedział agencji Reuters Dmitrij Dmitriew, analityk banku Wniesztorgbank.

Ten największy rosyjski koncern zbrojeniowy jest już głównym akcjonariuszem firmy AwtoWAZ, która w kooperacji z francuskim Renault produkuje auta Łada. W zeszłym tygodniu szef RosTiech Siergiej Czemezow zapowiedział, że rząd Rosji zdecydował o stworzeniu państwowego holdingu motoryzacyjnego, który ma połączyć rosyjskie interesy w motoryzacji i będzie przejmować interesujące go aktywa od Sbierbanku.

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane