• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

"Opel nie jest na sprzedaż"

Foto: EPA Foto: Opel nie przejdzie pod skrzydła Francuzów?

Szef niemieckiego koncernu samochodowego Opel, należącego do giganta z USA General Motors (GM), oświadczył, że marka nie jest na sprzedaż. Wcześniej francuskie media podawały, że zakupem Opla zainteresowane może być Peugeot-Citroen (PSA).

- Nie jesteśmy na sprzedaż. Mamy finansowanie na pięć lat - powiedział szef Opla Thomas Sedran podczas prezentacji nowego modelu samochodu tej marki. - Chcemy przejść do ofensywy - dodał.

We wtorek dyrektor wykonawczy GM Dan Akerson zapewnił w rozmowie z dziennikiem "Wall Street Journal", że nie są prowadzone żadne rozmowy na temat sprzedaży Opla.

W środę planom przejęcia Opla zaprzeczył również jeden z dyrektorów PSA Frederic Saint-Geours.

Na początku 2012 roku przechodząca trudności PSA zawarła sojusz strategiczny z GM, które przejęło 7 proc. udziałów francuskiej grupy.

Kupią, nie kupią?

Zarówno Opel, jak i Peugeot-Citroen mają trudności finansowe spowodowane spadkiem sprzedaży samochodów w Europie. Po sojuszu PSA i GM pojawiły się plotki o fuzji pomiędzy Peugeot-Citroen i Oplem. Na początku tygodnia dziennik "Le Monde" napisał, że francuski rząd chce skłonić PSA, drugiego co do wielkości producenta samochodów w Europie, do przejęcia Opla. Miałoby to ułatwić konkurencję z Volkswagenem - największym producentem w Europie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane