• rozwiń
  • WIG20 2207.25 -1.02%
  • WIG30 2509.43 -0.87%
  • WIG 58447.30 -0.69%
  • sWIG80 11609.77 +0.04%
  • mWIG40 3809.56 +0.31%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

ONZ ostrzega przed wojną totalną na Ukrainie, a w Polsce przedświąteczny szał. Oglądaj w TVN24 Biznes i Świat

ONZ ostrzega przed wojną totalną na Ukrainie, a w Polsce przedświąteczny szał. Oglądaj w TVN24 Biznes i Świat
Foto: TVN 24 Foto: Polacy wpadają w przedświąteczny szał?

W sklepach i galeriach handlowych zaczyna się szał przedświątecznych zakupów. W TVN24 Biznes i Świat będziemy sprawdzać, na co Polacy będą w tym roku wydawać pieniądze, jakie prezenty chcą dostać, a jakie kupią. Z kolei za wschodnią granicą sytuacja robi się coraz poważniejsza. ONZ ostrzega przed wojną totalną na Ukrainie. NATO poinformowało, że w ciągu ostatnich dni widziało wkraczające wojska Federacji Rosyjskiej na Ukrainę - Rosja zaprzecza.

Połowa listopada to czas, kiedy sklepy i centra handlowe zamieniają wystrój na taki, który ma przypomnieć klientom o zbliżających się wielkimi krokami świętach. Dla klientów to czas kupowania prezentów, a dla sprzedawców żniwa.

Szał?

W TVN24 Biznes i Świat sprawdzimy, czy Polacy popadają w szał przedświątecznych zakupów, czy i ile wydają na świąteczne przygotowania, a ile na prezenty. Zapytamy, co chcą dostać, a co sami kupią bliskim na prezent.

No i wylądował

Lądownik automatycznego próbnika międzyplanetarnego Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) osiadł w środę na powierzchni jądra komety, co jest pierwszym takim przypadkiem w dziejach astronautyki.

Stukilogramowy lądownik Philae oddzielił się od próbnika Rosetta w środę i jak potwierdzili naukowcy ESA, po siedmiogodzinnym samodzielnym locie osiadł bezpiecznie na powierzchni jądra komety 67P/Churyumov-Gerasimenko tuż po godzinie 17.00 czasu polskiego.

W TVN24 Biznes i Świat wraz z ekspertami będziemy zastanawiać się do czego posłuży wiedzą, którą uzyskaliśmy dzięki lądowaniu i jaki ma być prawdziwy koniec misji Rosetty.

Co z Ukrainą?

Organizacja Narodów Zjednoczonych "jest bardzo zaniepokojona groźbą powrotu wojny totalnej" na wschodzie Ukrainy - powiedział w środę zastępca sekretarza generalnego ONZ ds. politycznych Jens Andres Toyberg-Frandzen na pilnym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Według niego drugim ze scenariuszy może być "zamrożony i stale trwający konflikt, który utrzyma status quo wschodniej Ukrainy przez najbliższe lata lub nawet dziesięciolecia".

W TVN24 Biznes i Świat będziemy rozmawiać o tym, czy taki scenariusz jest realny i co zrobić, aby tego uniknąć. Ekspertów zapytamy, czy nowe sankcje gospodarcze mogą zmienić działania Kremla.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane