• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Oni pokierują największym polskim bankiem

Oni pokierują największym polskim bankiem
Foto: TVN24 Foto: PKO BP ma nowe władze

Rada nadzorcza PKO BP powołała pięciu nowych członków zarządu banku. Dołączą oni do wybranego wcześniej prezesa PKO BP Zbigniewa Jagiełło.

Członkami zarządu i jednocześnie wiceprezesami PKO BP zostaną: Piotr Stanisław Alicki, Bartosz Drabikowski, Jarosław Myjak, Jakub Papierski i Jacek Obłękowski. Dla czterech pierwszych będzie to kolejna kadencja w zarządzie największego polskiego banku.

Rada Nadzorcza nie przedłużyła kadencji Krzysztofa Dreslera, szefa działu ryzyka, którego kandydaturę - jak informowały gazety - forsował minister skarbu Aleksander Grad, ale którego w zarządzie nie chciał widzieć prezes Jagiełło. Rada nie zaproponowała Jagielle innego kandydata na miejsce Dreslera, więc - zgodnie ze statutem banku - zostanie rozpisany nowy konkurs. W zarządzie zasiądzie za to Jacek Obłękowski, który także określany był mianem faworyta Grada. Obłękowski będzie stał na czele ważnego działu bankowości detalicznej.

"Gazeta Wyborcza" spekuluje, że Dresler razem z Wojciechem Papierakiem, który wcześniej przegrał bój o stanowisko prezesa z Jagiełłą, są kandydatami ministra Grada na członków zarządu innej spółki skarbu państwa - PZU.

Zgodnie z podjętymi uchwałami wyżej wymienione osoby zostały powołane do pełnienia wskazanych funkcji w PKO Banku Polskim na wspólną kadencję zarządu banku, która rozpocznie się z dniem odbycia zwyczajnego walnego zgromadzenia PKO Banku Polskiego SA zatwierdzającego sprawozdanie finansowe PKO BP za 2010 r.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane