• rozwiń

Oni franka już nie pożyczą

Oni franka już nie pożyczą
Foto: sxc.hu Foto: Frank wypada z oferty

Kredytobiorcy poszukujący kredytów hipotecznych we frankach mają coraz mniejszy wybór. Należące do BRE Banku Multibank i mBank, a także Alior Bank wstrzymują udzielanie kredytów denominowanych w szwajcarskiej walucie.

Osoby zdecydowane na zaciągnięcie zobowiązania we franku mają do wyboru zaledwie kilka banków. Niektórzy kredytodawcy zastrzegają, że decyzje o zaproponowaniu kredytu we franku podejmowane są indywidualnie i tylko w przypadku osób o wysokich dochodach (np. Deutsche Bank, PKO BP).

Euro wciąż dostępne

Zmiana w ofercie Multibanku i mBanku była tylko formalnością. Kredyty we frankach od trzech lat były tam trudnodostępne. W praktyce ubiegać się o nie mogli jedynie wybrani klienci, a sprzedaż była marginalna.

Jako alternatywę do kredytu we frankach mBank i MultiBank nadal oferują kredyty w euro. Standardowo, w ofercie banku dostępne są też kredyty w złotych, przeznaczone dla osób nie akceptujących ryzyka kursowego.

Komisja Nadzoru Finansowego od dłuższego czasu zniechęca banki do udzielania kredytów walutowych, sugerując, że zobowiązania powinno zaciągać się w walucie, w której uzyskuje się dochody. Działania KNF są coraz bardziej zdecydowane, chociaż zobowiązania walutowe są stosunkowo dobrze spłacane.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane