• rozwiń
  • WIG20 2212.15 +1.32%
  • WIG30 2500.06 +1.21%
  • WIG 57986.45 +0.99%
  • sWIG80 11453.40 +0.21%
  • mWIG40 3649.14 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Onet zmienia właściciela

Onet zmienia właściciela
Foto: TVN24 Foto: Onet zmieni właściciela

Jest porozumienie TVN z Ringier Axel Springer ws. sprzedaży akcji Onetu. Zakłada ono, że telewizyjna spółka utrzyma kontrolę nad 25 proc. udziałów w portalu, a za resztę otrzyma 956 mln zł w gotówce. Oznacza to, że cały Onet wyceniono na 1,275 mld zł.

Pierwszym krokiem strategicznego partnerstwa pomiędzy TVN a RAS będzie wniesienie przez TVN 100 proc. udziałów w Onet do nowo utworzonej spółki. W rozliczeniu telewizyjna grupa otrzyma 956 mln zł w gotówce (ok. 217 mln euro) oraz 25 proc. udziałów w nowej spółce. Pozostałe 75 proc. otrzyma RAS. Wycena Onet wynikająca z transakcji wynosi ok. 1 275 mln zł.

Strony uzgodniły też, że w ciągu najbliższych lat będą miały opcje sprzedaży (w przypadku TVN) lub zakupu (w przypadku RAS) 25 proc. udziałów w Onet, które pozostały w rękach TVN.

Transakcja nie jest zaskoczeniem, spółki informowały, że może do niej dojść już w kwietniu.

"Umacnianie wiodącej pozycji Onet"

 

Partnerstwo z Ringier Axel Springer Media pozwoli dodatkowo przyspieszyć dynamiczny rozwój działalności Onet. Ponadto, dopełniające się wzajemnie aktywności rynkowe TVN i RAS sprzyjają umacnianiu wiodącej pozycji Onet na polskim rynku internetowym.

Markus Tellenbach, Prezes Grupy TVN

- Partnerstwo z Ringier Axel Springer Media pozwoli dodatkowo przyspieszyć dynamiczny rozwój działalności Onet. Ponadto, dopełniające się wzajemnie aktywności rynkowe TVN i RAS sprzyjają  na polskim rynku internetowym. Natomiast dla TVN środki pozyskane ze sprzedaży stanowić będą istotny element poprawy struktury bilansu w efekcie planowanego zmniejszenia długu spółki. Będzie to bardzo znaczący czynnik ograniczający ryzyko biznesowego w warunkach zmiennej i niepewnej sytuacji gospodarczej w Europie - ocenił Markus Tellenbach, Prezes Grupy TVN, w komunikacie przekazanym mediom.

Zamknięcie transakcji, spodziewane pod koniec 2012 r. lub na początku 2013 r., jest uwarunkowane otrzymaniem zgody odpowiednich organów regulacyjnych. Zarząd TVN zamierza wykorzystać środki z realizacji transakcji do zmniejszenia zadłużenia.

Ringier Axel Springer Media AG jest wiodącą spółką multimedialną w Środkowej i Wschodniej Europie, której oferta obejmuje ponad 70 tytułów prasowych i ponad 60 ofert cyfrowych na rozwijających się rynkach w Polsce, Czechach, na Słowacji i w Serbii. Na naszym rynku wydaje m.in. dziennik "Fakt".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane