• rozwiń

Onet buduje nową siedzibę, a TVN - oddział

Onet buduje nową siedzibę, a TVN - oddział
Foto: Onet.pl Foto: Portal Onet.pl od początku istnienia ma siedzibę w Krakowie

W Krakowie powstanie nowa siedziba portalu internetowego Onet.pl i miejscowego oddziału telewizji TVN. Koszt inwestycji to blisko 150 mln zł.

List intencyjny w sprawie realizacji inwestycji podpisali w czwartek przedstawiciele grupy Onet, władz miasta i Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Nowa siedziba powstanie na terenie III Kampusu UJ w Krakowie-Pychowicach. Obszar ten wchodzi w skład krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSE). W nowym kompleksie docelowo będzie pracować około tysiąca osób.

- Pierwszy etap inwestycji to serwerownia, a potem powstać ma cały kompleks z siedzibą Onetu i jego zapleczem technologicznym, a także nowoczesnymi studiami produkcyjnymi na potrzeby telewizji TVN – wyjaśnił prezes Onet SA Jan Łukasz Wejchert. - Bardzo się cieszymy, że pod jednym dachem znajdzie się produkcja internetowa i telewizyjna, bo pozwoli to stworzyć zaplecze nowej generacji, z konwergencją telewizji i internetu – dodał.

Zdaniem prezesa realny termin rozpoczęcia budowy kompleksu to przyszły rok. Potrwa ona kilka najbliższych lat.

Wejchert podkreślił, że o wyborze Krakowa na miejsce inwestycji zadecydował bardzo szybki rozwój portalu Onet.pl, który swoją główną siedzibę ma w tym mieście. Obecnie w spółce pracuje około 550 osób. Ważna była też dobra współpraca z władzami miasta oraz dostępność wysokokwalifikowanych absolwentów szkół wyższych.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zaznaczył, że lokalizacja inwestycji Onetu pozwoli miastu dalej podążać w kierunku ośrodka, gdzie lokalizowane są przedsięwzięcia z sektora wysokich technologii. W Krakowie swoją siedzibę ma także inny duży portal internetowy – Interia.pl.

Również rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Karol Musioł podkreślił, że uczelnia do komercyjnej części III Kampusu stara się sprowadzać firmy z sektora wysokich technologii, oferujące zarówno pracę jej absolwentom, jak i współpracę poszczególnym wydziałom UJ. Od kilku lat działa tam już centrum oprogramowana koncernu Motorola.


kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane