• rozwiń
  • WIG20 2344.03 +0.97%
  • WIG30 2681.21 +0.94%
  • WIG 60902.04 +1.18%
  • sWIG80 11928.15 +0.52%
  • mWIG40 4035.38 +0.48%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Okienka pod specjalnym nadzorem

Okienka pod specjalnym nadzorem
Foto: TVN24 Foto: Płacenie rachunków będzie bezpieczniejsze

Pieniądze za prąd czy gaz, które w kryzysie coraz więcej klientów wpłaca w okienkach kasowych, będą bardziej bezpieczne - zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna". Prowadzenie takich usług będzie podlegało nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego - tak jak banki czy fundusze inwestycyjne.

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt ustawy o usługach płatniczych, który poddaje agencje i biura usług płatniczych nadzorowi KNF. To ta instytucja będzie udzielać zezwolenia na prowadzenie tego typu działalności.

Dotychczas do prowadzenia okienek kasowych wystarczał wpis do ewidencji działalności gospodarczej.

Dwa dni na zrealizowanie zlecenia

Do dwóch dni skrócony zostanie termin na zrealizowanie zlecenia. Jeżeli w tym terminie właściciele punktów usług płatniczych przekazanych kwot nie wpłacą na odpowiednie konto, to oni, a nie konsumenci, będą ponosić odpowiedzialność - czyli w praktyce opłacać odsetki za zwłokę.

W Polsce funkcjonuje kilkadziesiąt tysięcy punktów, w których można opłacić rachunki. W ciągu ostatnich lat ofiarami nieuczciwych firm padły tysiące Polaków - wiele instytucji tego rodzaju zbankrutowało, a ich klienci musieli swoje rachunki zapłacić ponownie.

jaś//kwj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane