• rozwiń
  • WIG20 2335.86 -0.28%
  • WIG30 2669.69 -0.35%
  • WIG 60750.64 -0.29%
  • sWIG80 11965.06 +0.04%
  • mWIG40 4031.58 -0.49%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Okablują nam Polskę?

Okablują nam Polskę?
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Okablują nam Polskę

Do końca marca będzie gotowy projekt ustawy, która ma przynieść Polakom powszechny dostęp do szybkiego internetu - zapowiada w TVN CNBC Biznes prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska. Projekt ten to element ogłoszonego w ubiegłym roku rządowego Pakietu Antykryzysowego.

Prace nad ustawą kończą eksperci Urzędu oraz ministerstwa infrastruktury. Jeszcze w tym roku na internetowe inwestycje ma pójść ponad 4 miliardy złotych z pieniędzy Unii Europejskiej.

- Mamy miliard euro na inwestycje szerokopasmowe, i ten rok będzie chyba kluczowy dla takiego zakręcenia korbą, żeby to się naprawdę dobrze kręciło. To są zarówno inwestycje regionalne jak i lokalne, wypełniające białe plamy, a przecież o to wypełnienie białych plam nam najbardziej chodzi - mówiła szefowa UKE.

Jedną z zasadniczych zmian, wprowadzanych nową ustawą, ma być nałożenie na budujących nowe domy deweloperów obowiązku instalowania odpowiedniego okablowania. Jak mówiła Anna Streżyńska, tak jak konieczne jest położenie rur wodociągowych, tak konieczne jest położenie światłowodów.

Dziś dostęp do internetu ma 4,5 miliona polskich gospodarstw domowych, a do do internetu szerokopasmowego zaledwie 700 tysięcy.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane