• rozwiń

Office dla każdego i za darmo

Office dla każdego i za darmo
Foto: TVN24.pl Foto: Microsoft rzuca wyzwanie Google'owi

Word, Excel, PowerPoint, OneNote dla każdego? Za darmo? Brzmi niemal nieprawdopodobnie - ale już za pół roku ma stać się to rzeczywistością. Każdy będzie mógł za darmo skorzystać z aplikacji stanowiących pakiet Microsoft Office - w sieci. To odpowiedź giganta z Redmond na dostępny od trzech lat pakiet Google Docs.

Swoją decyzję szefowie Microsoftu ogłosili podczas Worldwide Partner Conference w Nowym Orleanie, gdzie zaprezentowano także pakiet Office 2010.

Każdy użytkownik usługi Windows Live (a jak podkreślają przedstawiciele Microsoftu, jest ich już ponad 400 milionów na całym świecie), będzie mógł korzystać z pakietu biurowego Office Web za darmo. W skład pakietu mają wejść lekko zubożone wersje edytora tekstu Word, arkusza kalkulacyjnego Excel, programu do prezentacji PowerPoint oraz notatnika OneNote. Pierwsi betatesterzy otrzymają możliwość sprawdzenia Office Web jeszcze w tym roku.

Sieciowa wojna

Webowy MS Office będzie można uruchomić w przeglądarkach internetowych Firefox, Internet Explorer oraz Safari. Co ciekawe, na liście kompatybilnych przeglądarek internetowych nie ma obecnie Google Chrome. Jasne więc, że zapowiedź nowego sieciowego pakietu aplikacji biurowych, to kolejna odsłona rywalizacji Microsoftu z Googlem.

Wcześniej gigant z Redmond zaprezentował swoją wyszukiwarkę Bing, która ma konkurować z flagowym narzędziem Google.

Z kolei Google w zeszłym tygodniu zapowiedział stworzenie darmowego systemu operacyjnego, mającego rzucić wyzwanie wszechobecnym dotąd Windowsom.

bgr/sk/k

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane