• rozwiń

Odwołany zakaz ruchu

Odwołany zakaz ruchu
Foto: TVN24 Foto: Ciężarówki mogą wyruszyć w drogę

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odwołała zakaz ruchu ciężarówek na niektórych polskich drogach. Zakaz przestaje obowiązywać od piątku.

Zakaz ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton wprowadzono od 18 lipca na terenie województw małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Jak motywowano - chodziło o powstrzymanie niszczenia dróg przez ciężkie pojazdy w wysokiej temperaturze.

Jednocześnie protesty zapowiedzieli transportowcy. Wskazywali, że podobnych zakazów nie ma w innych krajach Europy, a niemożność poruszania się ciężarówek powoduje opóźnienia w transporcie towarów i wpływa na wiarygodność ich firm. Grozili blokadami dróg do kurortów turystycznych.

Komunikat GDDKiA o odwołaniu zakazu informuje jednocześnie, że jeśli nawet będą wprowadzane kolejne zakazy z powodu temperatury, to wybrane drogi krajowe nie będą wyłączone z ruchu. Jak podano - "w celu usprawnienia komunikacji i transportu drogowego".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane