• rozwiń
  • WIG20 2064.12 -0.69%
  • WIG30 2365.71 -0.84%
  • WIG 55227.60 -0.73%
  • sWIG80 11570.82 -0.55%
  • mWIG40 3756.24 -0.97%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-16 17:15

Dostosuj

"Odwołać Farfała!"

"Odwołać Farfała!"
Foto: TVN24 Foto: W TVP coraz goręcej

Związkowcy w telewizji publicznej podjęli w czwartek uchwałę o wotum nieufności wobec p.o. prezesa Piotra Farfała. - Związek zawodowy pracowników twórczych w TVP SA "Wizja" zażądał odejścia Farfała, bo "jednoosobowo podejmuje on decyzje strategiczne dla spółki, które mogą być dla niej szkodliwe" - poinformowano na konferencji prasowej.

Członkowie związku, skupiającego ok. 500 osób, spotkali się w czwartek z nową Radą Nadzorczą TVP, by rozmawiać o aktualnej sytuacji w spółce i zwolnieniach grupowych. Według jednego z członków nowej rady Bogusława Szwedo, jeszcze w tym miesiącu zostanie wybrany nowy zarząd TVP, a "decyzje obecnego prezesa uda się odwrócić".

Co dalej?

Uchwała związkowców trafi także, poza radą nadzorczą, do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Ministerstwa Skarbu. W TVP trwa od 13 sierpnia pogotowie strajkowe, gdy po raz kolejny fiaskiem skończyły się rozmowy na temat zwolnień grupowych w telewizji. Podpisano wtedy protokół rozbieżności, a zarząd TVP zatwierdził regulamin zwolnień. Rozpoczęły się one w poniedziałek.

Zanim zacznie się ewentualny strajk, muszą zakończyć się negocjacje pomiędzy protestującymi związkowcami a zarządem. Ponieważ nie udało się uzgodnić mediatorów - zarząd nie zgodził się na związkowych i zaproponował swoich, na których nie zgodzili się z kolei związkowcy - obie strony zwróciły się o wyznaczenie mediatorów do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

mkg ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane