• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Odszkodowania za mleko z melaminą

Odszkodowania za mleko z melaminą
Foto: Reuters Foto: Setki tysięcy osób ucierpiało w skandalu z melaminą

Nie wrócą życia i zdrowia chińskim maluchom, ale muszą przynajmniej zapłacić odszkodowanie - zdecydował chiński związek firm mleczarskich. Wiadomo, że pieniądze trafią do 300 tys. poszkodowanych, nieznana jest jeszcze wysokość odszkodowań.

Odszkodowania wypłacą 22 firmy, które produkowały mleko w proszku skażone melaminą. Taką deklarację przekazały chińskie media państwowe. Chińska agencja Xinhua wymienia nazwę tylko jednego przedsiębiorstwa - grupy Sanlu, która zbankrutowała wkrótce po wybuchu afery melaminowej na początku września.

Fundusz dla ofiar firm-oszustów

Przedsiębiorstwa mleczarskie założą też specjalny fundusz na leczenie dzieci, które ucierpiały po spożyciu zatrutego mleka i dla tych, u których uszczerbek na zdrowiu wyjdzie na jaw dopiero później.

Według chińskich władz poszkodowanych zostało około 294 tysięcy osób, wśród nich 50 tys. to dzieci. Zmarło co najmniej sześć osób.

Melamina to tani składnik plastików i pestycydów, przez chińskich producentów został użyty do fałszowania mleka. Ma działanie trujące, powoduje problemy z nerkami.

Sąd za zatrute mleko dla dzieci

Przed sądem w Chinach stanęło już 6 osób, odpowiedzialnych za produkcję i sprzedaż skażonego mleka.

aga ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane