• rozwiń

Odszkodowania za hałas z warszawskiego lotniska

Odszkodowania za hałas z warszawskiego lotniska
Foto: TVN24 Foto: Będą odszkodowania za hałas z warszawskiego lotniska

Będą odszkodowania za hałas spowodowany przez samoloty na warszawskim Okęciu - poinformował wojewoda mazowiecki Jacek Sasin

O odszkodowania będą mogli się ubiegać mieszkańcy Ursynowa, Ursusa i Włoch oraz podwarszawskich miejscowości: Michałowice, Piaseczno, Raszyn i Lesznowola.

Dziś zostało podpisane rozporządzenie wojewody mazowieckiego w sprawie wyznaczenia obszaru ograniczonego użytkowania dla Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Jacek Sasin wyjaśnił, że rozporządzenie ogranicza możliwości rozwoju dzielnic, w tym budowy szkół, przedszkoli i szpitali. Odszkodowania mają być przeznaczone na dostosowanie obiektów mieszkalnych do warunków panujących w strefie podwyższonego lub przekroczonego hałasu. Chodzi m.in. o wymianę okien na dźwiękoszczelne, zwiększenie izolacyjności ścian, dachów budynków. Zakres odszkodowań mają ustalać biegli. Wojewoda dodał, że mieszkańcy wymienionych w rozporządzeniu dzielnic i miejscowości, będą mogli żądać od Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze wykupu ich nieruchomości. Jak powiedział, w przypadku "ociągania się" portów, spory będą rozstrzygać sądy powszechne.

Mieszkańcy będą mieć dwa lata na wystąpienie do PPL o odszkodowania lub wykup nieruchomości. Część osób - jak podkreślił Sasin - nie będzie chciała mieszkać w tej strefie, a za pozyskane pieniądze będzie mogła kupić nieruchomość w innej części stolicy.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane