• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Odchodzi prezes Bank of America

Odchodzi prezes Bank of America
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Kenneth Lewis odchodzi przed końcem roku

Prezes Bank of America Kenneth Lewis odejdzie ze stanowiska przed końcem roku. Lewis ogłosił już swoją decyzję Radzie Nadzorczej banku. Według źródeł CNBC, odejście prezesa nie zostało wymuszone ani przez władze, ani przez regulatorów. Następca Lewisa nie został jeszcze wyznaczony.

62-letni obecnie Kenneth Lewis zarządzał Bank of America od 2001 roku. Od tego czasu zbudował on jedną z największych instytucji finansowych w USA, zwłaszcza poprzez agresywną politykę zakupową.

W ubiegłym roku Lewis został jednak poddany rosnącej krytyce - łącznie ze śledztwem federalnym, w związku z kulisami przejęcia przez Bank of America bankrutującego giganta, banku Merrill Lynch. Warta 50 miliardów dolarów transakcja wpędziła Bank of America w trudną sytuację finansową i zmusiła do skorzystania z rządowej pomocy.

Lewisa krytykowano też za decyzję o wypłacie bonusów dla wyższej kadry zarządzającej przejętego banku Merril Lynch.

Według wielu analityków zmiana na najwyższym stanowisku dobrze zrobi Bank of America. Jednak inni dodają, że był to fantastyczny prezes i jego odejście oznacza dla banku wielką stratę.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane