• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Odbudowa produkcji Toyoty dopiero zimą

Toyota spodziewa się, że jej globalna produkcja aut powróci do normalnego poziomu dopiero w końcu roku - listopadzie lub grudniu. Koncern mocno ucierpiał w wyniku trzęsienia ziemi i fali tsunami, które 11 marca nawiedziły Japonię. Same fabryki wprawdzie nie zostały uszkodzone, ale rozsypał się perfekcyjny dotąd łańcuch dostaw.

Wiele z najważniejszych producentów części ma swoje siedziby w najbardziej dotkniętych regionach północno-wschodniej Japonii, którą dotknęło trzęsienie ziemi.

Toyota była zmuszona do czasowego przerwania lub ograniczenia produkcji w wielu swoich zakładach w USA, Europie, Chinach i Australii z powodu braku dostaw części do montażu. W samej Japonii wszystkie 18 fabryk Toyoty wznowiło produkcję 19 kwietnia, ale jest ona prowadzona na zwolnionych obrotach.

Wczoraj poinformowano o przerwaniu produkcji w fabryce koncernu w Jelczu-Laskowicach koło Wrocławia. Przerwa w pracy polskiej fabryki ma potrwać do 3 maja.

W piątek w wydanym przez koncern komunikacie stwierdzono, że produkcja będzie przywracana do zwykłego poziomu od lipca w Japonii, zaś od sierpnia w Ameryce Północnej, natomiast powrót do normalnej produkcji na całym świecie nastąpi w listopadzie i grudniu 2011 r.

- Szczerze przepraszam za ogromne opóźnienia w dostawie wszystkich klientów, którzy podjęli decyzję zakupu pojazdu wykonanego przez nas - powiedział prezes Toyoty Akio Toyoda na piątkowej konferencji prasowej.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane