• rozwiń

Od czwartku Terminal 2 trochę otwarty

Od czwartku Terminal 2 trochę otwarty
Foto: TVN24.pl Foto: Nowy terminal na warszawskim Okęciu wciąż niegotowy

Od czwartku przyloty obsługiwane dotychczas w terminalu "Etiuda" na warszawskim Okęciu będą przeniesione do Terminalu 2. Ma to polepszyć warunki obsługi pasażerów.

Jak tłumaczy rzecznik prasowy lotniska Artur Burak, odloty samolotów nadal będą obsługiwane w Terminalu "Etiuda". - Przenosiny przylotów planowaliśmy dopiero na czas, kiedy będzie gotowy cały Terminal 2, ale z uwagi na brak jasnych deklaracji wykonawcy kiedy to nastąpi, nie chcemy dłużej zwlekać - podkreślił Burak.

W ostatnich dniach Terminal 2 po raz kolejny nie przeszedł prób technicznych i termin oddania do użytku całości budynku znowu się przesunął. Wiadomo już, że z pewnością nie uda się otworzyć hali odlotów w lipcu, co jeszcze w zeszłym tygodniu zapowiadał minister transportu Jerzy Polaczek. Opóźnienia w realizacji kontraktu wynoszą już ponad 1,5 roku.

Terminal "Etiuda" zbudowano pod koniec lat 90. Zakładano, że będzie obsługiwał ok. 3,5 mln pasażerów rocznie, a tymczasem w ubiegłym roku przez port przewinęło się aż 6,8 mln osób. Korzystają z niego linie lotnicze: easyJet, Germanwings, Norwegian Air Shuttle, Ryanair, Sky Europe, Wizz Air oraz częściowo Centralwings.

bgr

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane