• rozwiń

Od biznesmena zależy, czy komisja wezwie Kwaśniewskiego

Sejmowa komisja śledcza ds. banków przesłucha dziś biznesmena Wiesława Michalskiego. Od jego zeznań może zależeć, czy komisja wezwie na świadka byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Przesłuchanie odbędzie się w warszawskim sądzie okręgowym. Obecnie Michalski przebywa w areszcie. Według przewodniczącego komisji bankowej Adama Hofmana biznesmen może mieć informację na temat nieprawidłowości w działalności organów nadzorujących polski system bankowy.

Wiesław Michalski był uznawany w latach dziewięćdziesiątych za jednego z najbogatszych ludzi w Polsce. Jak donosiły media - był też związany z podziemiem przestępczym.

"Nasz Dziennik" napisał, że Michalski miał w 1992 r. wręczyć Markowi Ungierowi (wtedy szef Juventuru, a w kolejnych latach szef gabinetu prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego) pół miliona dolarów łapówki za sprzedaż po zaniżonej cenie wrocławskiego Dworu Wazów i drugie tyle za pozostałe hotele należące do Juventuru. Ungier temu zaprzeczył.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane