• rozwiń

Obwodnica z przeszkodami

Obwodnica z przeszkodami
Foto: TVN24 Foto: Obwodnica z przeszkodami

Czy warszawska obwodnica powstanie do Euro 2012? Drogowcy mają problem: jak budować trasę bez pozwolenia na budowę i z niekompletną decyzją środowiskową - pisze "Rzeczpospolita"

Na plany budowy trasy ekspresowej przez Bemowo, Bielany i Targówek spadły dwa ciężkie ciosy. Główny Urząd Nadzoru Budowlanego uchylił pozwolenie na budowę przedłużenia Trasy AK między ul. Lazurową a Powązkowską. Dlaczego? Spółdzielnia Mieszkaniowa Wola wytknęła błędy proceduralne w przygotowaniach do inwestycji, m.in. nieścisłości w dokumentacji dotyczącej wykupu gruntów.

- Tej inwestycji już zapewne nie powstrzymamy, ale może chociaż uda się przekonać decydentów do dodatkowych zabezpieczeń przed hałasem - mówi prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Wola Robert Ambroziak. - Obok trasy znajdują się bloki zbudowane w starej technologii, które nie wytrzymają tych drgań. Nadzór budowlany podjął decyzję w trakcie trwania lukratywnego przetargu na budowę przedłużenia Trasy AK - z Konotopy do ul. Powązkowskiej (pozbawiony pozwolenia na budowę odcinek to jego kluczowy element). Oferty mamy poznać 16 sierpnia.

- Mimo niekorzystnej dla nas decyzji przetarg będzie się toczył normalnym trybem - powiedział gazecie wiceszef mazowieckiej GDDKiA Stanisław Dmuchowski. - Postanowiliśmy, że uzupełnimy dokumenty i uzyskamy nowe pozwolenie na budowę do czasu rozstrzygnięcia przetargu.

Drugi problem dla drogowców to decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił wytyczne ministra środowiska dotyczące przebudowy Trasy AK i Trasy Toruńskiej między ul. Powązkowską a Markami. To efekt skargi Zielonego Mazowsza, które ze swoimi postulatami było już wcześniej u wojewody i ministra środowiska. - Trasa AK przy osiedlach Potok i Ruda powinna zostać schowana w tunelu z ekranów akustycznych. Zabezpieczenia powinny istnieć na Trasie Toruńskiej przy osiedlu Bródno - mówi Wojciech Szymalski z Zielonego Mazowsza.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane