• rozwiń

Obniżka stóp w USA

Obniżka stóp w USA
Foto: TVN24.pl Foto: Fed podjął decyzję o obniżeniu stóp procentowych

Bank Centralny Stanów Zjednoczonych (Fed) obniżył stopy procentowe o 3/4 punktu procentowego. Jednak analitycy zwracają uwagę na oczekiwania rynku, który spodziewał się dużo większej obniżki.

Po obniżce stopa podstawowa USA wynosi 2,25 proc. i jest najniższa od lutego 2005 roku. Wcześniej obniżkę stóp procentowych zapowiadał sekretarz skarbu USA Henry Paulson. - Amerykańska gospodarka gwałtownie przygasła. Nie ma wątpliwości, że Amerykanie zdają sobie z tego sprawę - stwierdził.

I dodaje: - Mamy zawirowania na rynkach kapitałowych i tak jest od sierpnia 2007 r. Szukamy sposobów wyjścia z tej sytuacji. Paulson podkreślił, że wyjście z tej trudnej sytuacji wymaga czasu.

Zdaniem byłego szefa Fed Alana Greenspana metodą zapanowania nad najgorszym od II wojny światowej kryzysem finansowym w USA powinni być reformy. - Wesprze to elastyczność i otwartą konkurencję - ocenił Greenspan w "Financial Times".

mwr/la

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane