• rozwiń
  • WIG20 2235.52 -0.59%
  • WIG30 2531.97 -0.67%
  • WIG 58816.98 -0.55%
  • sWIG80 11572.11 -0.16%
  • mWIG40 3758.82 -0.57%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Obligacje drogowe na rynku w październiku

Obligacje drogowe na rynku w październiku
Foto: TVN24 Foto: Obligacje infrastrukturalne mają zasilić Krajowy Fundusz Drogowy

Bank Gospodarstwa Krajowego chce jeszcze na początku października przeprowadzić pierwszą emisję nowych obligacji na rzecz Krajowego Funduszu Drogowego - dowiedziała się "Gazeta Prawna".

Krajowy Fundusz Drogowy będzie wyłączonym źródłem finansowania inwestycji drogowych od 2010 roku, w tym roku możliwe jest jeszcze finansowanie inwestycji z budżetu.

Oprocentowanie trzyletnich obligacji będzie zmienne i zależne od stawki referencyjnej, a wysokość marży zostanie ustalona podczas budowania tzw. księgi popytu. CZYTAJ WIĘCEJ

Umowa z NBP we wrześniu

Łącznie BGK chce uzyskać do 7,2 mld zł. Jednak do tej pory bank nie podpisał umowy z Narodowym Bankiem Polskim, który ma przeprowadzić przetargi tych obligacji. Za pośrednictwem gazety wiceprezes BGK Robert Sochacki uspokaja, że nie ma niebezpieczeństwa braku finansowania funduszu drogowego.

Według niego, w II połowie września BGK podpisze umowę z NBP. Przetarg mógłby się odbyć w I połowie października, tak żeby zasadnicza część emisji zakończyła się do końca listopada. A do końca września powinny dobiec końca przygotowania do organizacji emisji - deklaruje wiceprezes Sochacki w rozmowie z "Gazetą Prawną".

//kdj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane