• rozwiń
  • WIG20 2331.08 +0.99%
  • WIG30 2676.59 +1.15%
  • WIG 60003.90 +0.96%
  • sWIG80 11629.93 +0.12%
  • mWIG40 4044.39 +1.18%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Obama zapowiada pomoc we wzmacnianiu bezpieczeństwa energetycznego

Foto: PAP/EPA Foto: Obama: Na szczycie G7 uzgodniliśmy udzielenie Ukrainie pomocy w zredukowaniu przez ten kraj ryzyka w sferze dostaw energii

Na szczycie G7 uzgodniliśmy udzielenie Ukrainie pomocy w zredukowaniu przez ten kraj ryzyka w sferze dostaw energii; mamy też zamiar pomóc państwom Europy Środkowo-Wschodniej we wzmacnianiu bezpieczeństwa energetycznego - powiedział prezydent USA Barack Obama.

- Sytuacja na Ukrainie uwidoczniła potrzebę większego bezpieczeństwa energetycznego - oświadczył w czwartek Obama na konferencji prasowej po dwudniowym szczycie G7, który był poświęcony kryzysowi ukraińskiemu i relacjom z Rosją.

Redukcja ryzyka

Poinformował, że przywódcy siedmiu najbardziej uprzemysłowionych państw świata uzgodnili "udzielnie pomocy Ukrainie w zredukowaniu przez nią ryzyka w dziedzinie energii", by mogła m.in. zdywersyfikować dostawy energii. - Mamy zamiar pomóc państwom z Europy Środkowo-Wschodniej wzmocnić także ich bezpieczeństwo energetyczne - dodał amerykański prezydent.

Obama zapowiedział też energetyczne stress testy. - Każdy kraj G7 przeprowadzi ocenę energetyczną, by zidentyfikować możliwy wpływ jakiegokolwiek potencjalnego zakłócenia (dostaw energii) i zaproponować sposoby lepszego zapobiegania zakłóceniom i szybszego z nich wychodzenia - powiedział prezydent.

Dodał, że przywódcy G7 uzgodnili, iż dadzą przykład jak należy walczyć ze zmianami klimatu; Obama podkreślił, że USA będą nadal wykonywać swoją część pracy w tej dziedzinie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane