• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Obama: uchwalcie szybko plan ratunkowy

Prezydent-elekt Stanów Zjednoczonych apeluje do Kongresu. Barack Obama chce szybkiego uchwalenia choćby "zaliczki" na poczet nowego planu ratowania gospodarki amerykańskiej.

Słów apelu można posłuchać w radiowym przemówieniu lub w filmie zamieszczonym na stronie internetowej Baracka Obamy.

Prezydent-elekt podkreślał, że gdyby Kongres nie uchwalił niezwłocznie plan pobudzającego gospodarkę, stanie się to jego priorytetem, kiedy 20 stycznia obejmie urząd prezydenta.

- Jeśli płynie dla nas jakaś nauczka z tego kryzysu finansowego, to taka, że nie można mieć prosperującej Wall Street, podczas gdy Main Street cierpi. W tym kraju wznosimy się lub upadamy jako jeden naród (...). I właśnie tak podejmiemy wyzwania tych czasów - razem - podkreślił Barack Obama.

Ważny szczyt w Waszyngtonie

Obama podkreślił, że przywódcy G20 szukają właśnie na szczycie w Waszyngtonie rozwiązań w związku z kryzysem gospodarczym.

- Jestem szczęśliwy, że prezydent Bush zainicjował ten proces, ponieważ nasz globalny kryzys gospodarczy wymaga skoordynowanej globalnej odpowiedzi - podkreślił Obama.

Prezydent-elekt mówił o niestabilnej sytuacji na rynkach finansowych i rosnącym bezrobociu w USA. - Tracimy miejsca pracy przez 10 kolejnych miesięcy - prawie 1,2 miliona miejsc pracy w tym roku, wiele z nich w naszym borykającym się z kłopotami przemyśle samochodowym - mówił Obama. Demokrata mówi również, że "miliony naszych współobywateli co noc nie mogą zasnąć, zastanawiając się, jak mają zapłacić rachunki, zachować swoje domy i oszczędzać na emeryturę".

kj ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane