• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Telefony komórkowe

Obama ratuje Apple'a. Cofa korzystną dla Samsunga decyzję

Obama ratuje Apple'a. Cofa korzystną dla Samsunga decyzję
Foto: Flickr (CC BY-SA 3.0)/ carmineparis Foto: Apple vs Samsung

Administracja Baracka Obamy uchyliła zakaz sprzedaży na terenie USA niektórych starszych produktów koncernu Apple. Na początku czerwca takie ograniczenie nałożyła Komisja ds. Handlu Międzynarodowego (ITC), uznając, że amerykański gigant naruszył prawa patentowe firmy Samsung.

Zgodnie z czerwcową decyzją ITC, w USA zakazane miały być import i sprzedaż takich modeli jak iPhone 4, iPhone 3GS, iPad 3G i iPad 2 3G. Komisja uznała, że firma z Cupertino naruszyła patenty należące do południowokoreańskiego giganta.

W sobotę Biuro Reprezentacji Handlu USA ogłosiło, że uchyla zakaz. - Decyzję oparto na ocenie jej wpływu na konkurencyjność amerykańskiej gospodarki i konsumentów - powiedział dyrektor Biura Michael Froman. Jak dodał, Samsung może kontynuować walkę na drodze sądowej.

Samsung się mylił

W wydanym oświadczeniu elektroniczny gigant z Korei Południowej wyraził  "rozczarowanie" zniesieniem zakazu. Apple z kolei przyjęło je z zadowoleniem, dziękując amerykańskiej administracji za "stanie po stronie innowacji". "Samsung mylił się co do naruszenia przez nas prawa patentowego" - stwierdził w swoim oświdczeniu Apple.

Od 2010 roku oba wielkie koncerny prowadzą tzw. wojnę patentową, czyli serię skarg składanych w sądach na całym świecie, zastrzegających prawa do wykorzystywania pewnych technologii stosowanych w ich urządzeniach.

Tylko na początku tego roku Koreańczycy musieli zapłacić Apple zasądzoną przez amerykański sąd karę w wysokości 600 milionów dolarów.

Na całym świecie Apple sprzedaje ponad 100 milionów iPhone'ów rocznie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane