• rozwiń

Obama podpisał budżet. Na dzień przed ostatecznym terminem

Foto: PAP/EPA Foto: Obama zapowiedział ograniczoną reformę szpiegowania

Prezydent USA Barack Obama podpisął ustawę budżetową na rok 2014. Ustawa, zatwierdzona przez obie izby Kongresu, przewiduje wydatki państwa na poziomie1,1 bln dolarów.

Obama podpisał ustawę budżetową na dzień przed upłynięciem finansowania rządu przez poprzedni budżet.

Ustawa ma charakter kompromisowy i przewiduje wydatki na poziomie niższym niż proponował prezydent, ale wyższym niż początkowo domagali się Republikanie.

Nowy budżet ogranicza możliwości automatycznych cięć w wydatkach w wypadku przekroczenia określonego limitu zadłużenia. Cięcia te doprowadziły jesienią ub. roku do impasu między Republikanami i Demokratami w Kongresie i do paraliżu rządu i agend federalnych, który trwał 16 dni.

Ustawa budżetowa na 2014 rok jest konsekwencją osiągniętego w grudniu w Kongresie dwuletniego porozumienia budżetowego, teraz rozpisanego na konkretne agencje rządowe. Przewiduje, że wydatki urzędów federalnych do końca roku budżetowego wyniosą 1,1 bln dolarów. Oznacza to wzrost w porównaniu z budżetem na rok 2013, który określał wydatki na poziomie 998 mld dolarów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane