• rozwiń
  • WIG20 2064.12 -0.69%
  • WIG30 2365.71 -0.84%
  • WIG 55227.60 -0.73%
  • sWIG80 11570.82 -0.55%
  • mWIG40 3756.24 -0.97%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-16 17:15

Dostosuj

Obama nie chciał pomóc General Motors

Obama nie chciał pomóc General Motors
Foto: EPA/PAP Foto: Barack Obama

Barack Obama był przeciwny "jakiejkolwiek interwencji" państwa wobec giganta motoryzacyjnego General Motors. - Ale jedyną alternatywą była likwidacja i bankructwo tej instytucji - przyznał prezydent USA w wywiadzie dla NBC News.

- Moją preferencją była całkowite powstrzymanie się od ingerencji. Ale alternatywą była likwidacja, bankructwo, w rezultacie którego wielka instytucja, mająca olbrzymi wpływ na naszą gospodarkę po prostu rozpadłaby się - mówił Obama w amerykańskiej telewizji.

GM walczy, Opel bezpieczny

Jeszcze przed wywiadem administracja Obamy wyraziła zadowolenie z przejęcia, należącego dotychczas do General Motors, niemieckiego Opla przez kanadyjsko-austriackie konsorcjum Magna, produkujące części samochodowe. - To jest pozytywne posunięcie dla całego przemysłu samochodowego - powiedział agencji Reuters anonimowy przedstawiciel Białego Domu.

Na mocy porozumienia Opel już w sobotę po południu trafił pod zarząd powierniczy. Niemiecki rząd udostępni zaś koncernowi niemal natychmiast 1,5 mld dolarów kredytu pomostowego. Porozumienie ma pozwolić na uratowanie Opla, zatrudniającego w Niemczech 25 tysięcy ludzi, przed podzieleniem losu General Motors, dotychczasowego właściciela niemieckiego producenta aut, który stoi w obliczu bankructwa.

ŁOs

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane