• rozwiń
  • WIG20 2312.05 +0.38%
  • WIG30 2662.72 +0.51%
  • WIG 59758.86 +0.47%
  • sWIG80 11602.15 -0.32%
  • mWIG40 4065.15 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:49

Dostosuj

Obama mówi o Wiedźminie, CD Projekt się cieszy. "Ogromne wyróżnienie"

Szef CD Project był gościem TVN24 Biznes i Świat Odtwórz: Szef CD Project był gościem TVN24 Biznes i Świat
Foto: CD Projekt RED | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Wiedźmin 3 ma trafić na rynek w lutym 2015 roku | Video: Szef CD Project był gościem TVN24 Biznes i Świat

Jest to ogromne wyróżnienie. To niesamowity prezent promocyjny - przyznał w TVN24 Biznes i Świat Adam Kiciński, prezes CD Projekt, twórcy gry "Wiedźmin". Kiciński skomentował w ten sposób słowa Baracka Obamy na temat kultowej już gry.

Podczas wizyty w Warszawie prezydent Barack Obama powiedział podczas wtorkowej konferencji z premierem Donaldem Tuskiem: - Kiedy byłem tutaj ostatnim razem, Donald (Tusk - przyp. red.) wręczył mi prezent - grę wideo wyprodukowaną w Polsce, która zdobyła fanów na całym świecie, zatytułowaną "Wiedźmin" - powiedział prezydent Barack Obama.

- Przyznaję, że nie jestem zbyt dobry w grach, ale wiem, że to doskonały przykład polskiego wkładu w nową gospodarkę światową - zaznaczył.

Nie liczyli, że zagra

Adam Kiciński przypomniał w TVN24 Biznes i Świat, że historia zaczęła się trzy lata temu, w momencie gdy premier Tusk zdecydować się podarować Wiedźmina 2 prezydentowi Barackowi Obamie. - To była decyzja, która nas bardzo zaskoczyła, miły gest. Dla przedsiębiorcy działającego w Polsce takie podejście rządu osobiste do produktu jest rzeczą niesamowicie budującą - ocenił.

- Mam wrażenie, że rząd zaczyna docenia te nowoczesne gałęzie gospodarki. To może być co najmniej część przyszłości naszej gospodarki - dodał.

Kiciński zapewnił, że firma nie liczyła na to, że Barack Obama zagra w Wiedźmina. - Ale sam fakt przywołania naszego produktu przez najpotężniejszego człowieka świata jest niesamowitą promocją. To cieszy, bo my w tej chwili walczymy o amerykańskiego klienta. To jest bardzo trudne zadanie - podkreślił szef CD Project.

- Nas ucieszyło, że agencje światowe podchwyciły temat - zaznaczył.

Ogromna promocja

Dwa zdania wypowiedziane na temat tej gry przez prezydenta USA trafiły do najważniejszych serwisów informacyjnych w jego kraju. Szacuje się, że te słowa mogły dotrzeć nawet do 200 mln odbiorców w samych Stanach Zjednoczonych.

Pierwsza i druga część przygód "Wiedźmina" sprzedała się w nakładzie ponad 7 mln sztuk. Trzecia ma być większym hitem. Gra ma trafić na sklepowe półki 24 lutego 2015 r.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane