• rozwiń
  • WIG20 2152.71 +0.19%
  • WIG30 2437.83 +0.25%
  • WIG 56694.37 +0.08%
  • sWIG80 11447.02 -0.27%
  • mWIG40 3607.85 -0.15%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:13

Dostosuj

O północy startuje TVN24 Biznes i Świat. "Tworzymy nową wartość"

O północy startuje TVN24 Biznes i Świat. "Tworzymy nową wartość"
Foto: TVN/ MAGDA LU/TVN24 Foto: Zespół redakcji Biznes i Świat podczas pracy

W sylwestra o północy rozpocznie nadawanie TVN24 Biznes i Świat, drugi kanał informacyjny Grupy TVN. Pokaże na żywo, jak w różnych krajach świata, witany jest Nowy Rok. A już 1 stycznia zaprasza do oglądania premierowych reportaży przygotowanych przez specjalnych wysłanników stacji. Tymczasem w studio i redakcji telewizji trwają ostatnie przygotowania. Zajrzeliśmy za kulisy.

Już od progu nowe studio TVN24 BiŚ robi wrażenie. Grafiki, ogromny bim, światła. W środku gwar i tłumy ludzi. Ostatnie próby prezenterów, serwisów informacyjnych. Realizatorzy ustawiają kadry tak, żeby dopracowany był każdy szczegół.

Na ostatni guzik

Na korytarzu łapiemy pędzącego szefa redakcji biznesowej TVN24 Biznes i Świat Rafała Wojdę. Pytamy o ostatnie przygotowania przed premierą. - Jest coraz szybciej, ale szybko jest tak naprawę od kilku tygodni, kiedy przygotowywaliśmy się do startu TVN24 Biznes i Świat. Emocje i stres coraz większe, ale z drugiej strony jesteśmy już na ostatniej prostej, w związku z tym próby i jeszcze raz próby. Ustawienia kadrów, światła, prowadzący, którzy muszą przyzwyczaić się do nowego funkcjonowania w studiu. Ale ponieważ są to bardzo doświadczeni ludzie, którzy potrafią pracować w tak ekstremalnych warunkach jak w tej chwili, to akurat o tę część jestem bardzo spokojny - mówi Wojda.


I dodaje, że gotowa jest też oprawa nowego kanału. - Piotrek Wolański, czyli szef realizacji, ma już wszystko dopięte, jeśli chodzi o dobór kadrów, o to jak wszystko ma wyglądać na antenie. I wygląda to super. Niewiele jest tak doskonałych studiów telewizyjnych jak to, którym my będziemy dysponować. Niewiele jest też telewizji na świecie, które mogą się pochwalić takimi rozwiązaniami technologicznymi, jakie będą zastosowane w TVN24 Biznes i Świat - podkreśla szef redakcji biznesowej TVN24 BiŚ. 

Wojda z
aznacza, że teraz wszyscy skupiają się na dopracowaniu szczegółów. - Dlatego ta praca jest w tej chwili najtrudniejsza, bo chcemy być perfekcyjni w każdym calu. Tyle czasu spędzamy nad detalami po to, by te szczegóły były wycyzelowane w każdym miejscu i żeby to wszystko zagrało tak jak sobie to wymyśliliśmy, w momencie, gdy ruszaliśmy z tym projektem - mówi Rafał Wojda.

Nowa jakość

Kiedy w studiu trwają próby i ostatnie prace, na chwilę rozmowy udaje nam się namówić dziennikarza Marka Tejchmana, który gospodarkę będzie przybliżał widzom TVN24 BiŚ.

Tempo jest niesamowite. Bardzo dużo pozytywnej pracy. Mam wrażenie, że tworzymy nową wartość, nową jakość. Coś, czego według mnie nie ma w polskich mediach i czego brakowało. Nie mówię tego jako pracownik i dziennikarz, ale też jako odbiorca mediów. Bardzo brakowało mi czegoś takiego, co byłoby polskim odpowiednikiem "The Economist". Ja bym chciał takie informacje, podawane w takiej formie dostawać jako odbiorca mediów

Marek Tejchman

Dziennikarz zwraca uwagę na nowe studio. - Robi wrażenie, ale nie tylko dlatego, że jest ładne i nowe. Przede wszystkim dlatego, że daje możliwości pokazywania rzeczywistości w sposób i w kierunku, w którym współczesne media idą. Wiąże się to z rozwojem mediów społecznościowych i internetu. Rewolucją, którą dokonały w ostatnim czasie media społecznościowe. Ta rewolucja polega na tym, że rośnie rola słowa, tekstu, również w przekazie audiowizualnym. Następuje coraz większa synergia pomiędzy słowem powiedzianym, napisanym i grafiką. To widać i to studio daje możliwości, żeby TVN24 BiŚ był takim medium, w którym obraz, słowo wypowiedziane przez prezentera i grafika współgrają w jednym przekazie - dodaje.Dziennikarz i prezenter TVN24 BiŚ Łukasz Kijek, oceniając nowe studio, mówi: - To jest zupełnie inna bajka, jakbyśmy się przesiedli do dużo nowszego samochodu.
Kijek zwraca uwagę na coś innego: - To zupełnie nowa jakość w przekazywaniu informacji biznesowych, które nie były do tej pory przekazywane z takim rozmachem. Wchodzimy na dużo wyższy poziom, który wymaga także od nas precyzyjnego przygotowania.

I dodaje: - Mamy świetny zespół, który sprawdził się już w tematach biznesowych. Teraz będzie miał okazję robić to szybko, z jeszcze wyższą jakością niż do tej pory.

Program specjalny

Już 1 stycznia widzowie będą mogli obejrzeć premierowe reportaże przygotowane przez specjalnych wysłanników TVN24 Biznes i Świat. Piotr Świerczek odwiedzi z kamerą polskich żołnierzy w Afganistanie. Jacek Pałasiński, znawca Włoch i Watykanu, przybliży postać papieża Franciszka i pokaże, co zmieniło się za Spiżową Bramą za pontyfikatu Benedykta XVI. Tajemnice Singapuru, państwa idealnie funkcjonującego, zdradzi w reportażu Paweł Łukasik.

To jest zupełnie inna bajka, jakbyśmy się przesiedli do dużo nowszego samochodu.

Łukasz Kijek

Akcentem gospodarczym w pierwszym dniu nadawania kanału będzie materiał Marka Osiecimskiego z USA o rewolucji łupkowej w energetyce.

 O wielkiej polityce mówić będą, w wywiadach udzielonych specjalnie TVN24 Biznes i Świat, Radosław Sikorski - szef polskiego MSZ oraz Martin Schultz - przewodniczący Parlamentu Europejskiego.O godz. 21 startuje premiera programu Bartosza Węglarczyka "Świat". W pierwszym wydaniu podsumowanie minionego roku i zapowiedzi wydarzeń w 2014. Godzinę później podsumowujący dzień program informacyjno-publicystyczny "24 godziny" poprowadzą Katarzyna Werner i Robert Stanilewicz.

TVN24 Biznes i Świat będzie dostarczać widzom najnowsze wiadomości i informacje z rynków finansowych, konkurując z kanałami zagranicznymi, stanowiąc wzór na polskim rynku

Adam Pieczyński


Nową telewizję i portal przygotują uznani dziennikarze i redaktorzy, którzy pokażą, jak na rzeczywistość gospodarczą w naszym kraju wpływają światowe wydarzenia. W składzie kierownictwa redakcji TVN24 Biznes i Świat znaleźli się od lat związani z TVN24 wspomniany wcześniej Rafał Wojda (redakcja Biznes) i Jacek Stawiski (redakcja Świat). Redaktorem naczelnym jest Adam Pieczyński, a jego zastępcą Sebastian Podkościelny.
- TVN24 Biznes i Świat będzie dostarczać widzom najnowsze wiadomości i informacje z rynków finansowych, konkurując z kanałami zagranicznymi, stanowiąc wzór na polskim rynku - mówi Adam Pieczyński, członek zarządu TVN ds. programów informacyjnych oraz redaktor naczelny TVN24 i TVN24 BiŚ.
Do obecnego grona dziennikarzy biznesowych TVN24 dołączyli znani komentatorzy zajmujący się tematyką międzynarodową: Ewa Ewart, Bartosz Węglarczyk, Jacek Pałasiński i Maciej Wierzyński.
Wraz z kanałem wystartuje nowy portal (tvn24bis.pl), na którym internauci znajdą najnowsze, poszerzone wiadomości biznesowe.
Wiadomości z kanału TVN24 BiŚ będą także dostępne na Twitterze oraz Facebooku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane