• rozwiń
  • WIG20 2181.28 -1.18%
  • WIG30 2477.40 -1.28%
  • WIG 57765.84 -1.17%
  • sWIG80 11597.40 -0.11%
  • mWIG40 3737.81 -1.88%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:37

Dostosuj

"O liniowy nie warto kruszyć kopii"

"O liniowy nie warto kruszyć kopii"
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Platforma "odpuszcza" na razie podatek liniowy

- Obecna polityczna rzeczywistość nie pozwala na forsowanie wprowadzenia podatku linowego - powiedział w TVN CNBC Biznes szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski. Zapowiedział jednak, że Platforma nie rezygnuje całkowicie z tego pomysłu.

- Cały czas uważamy, że proste i niskie podatki, takie jak np. podatek liniowy, dobrze stymulowałyby wysoki wzrost gospodarczy - mówił Chlebowski. - Ale kiedy pan prezydent mówi publicznie, że zawetuje projekt takiej ustawy, to forsowanie go na siłę nie ma w tej chwili sensu - dodał.

Platforma Obywatelska chciała zastąpienia obowiązującej progresywnej skali podatkowej jednolitą stawką w wysokości 15 proc. Poza prezydentem na podatek liniowy nie chce godzić się koalicjant Platformy w nowym Sejmie - Polskie Stronnictwo Ludowe. Poniedziałkowy "Dziennik" podał, że PO zrezygnowała z forsowania tej koncepcji w trakcie negocjacji z PSL.

- Załóżmy, że PSL się zgodzi na podatek linowy. Sejm to wówczas oczywiście przegłosuje. Ale prezydent zawetuje tę ustawę, a LiD go w tym poprze. Weto będzie wtedy skuteczne. W takiej sytuacji nie warto chyba kruszyć kopii - powiedział w poniedziałek Jarosław Kalinowski w Radiu PiN.
- Umówiliśmy się, że podatki będziemy upraszczać. Mamy już uchwalony mechanizm, gdzie będą obowiązywały dwie stawki, z czego jedna będzie dotyczyła tylko 1 proc. podatników. To w zasadzie podatek liniowy. Tę ofertę trzeba przeanalizować - dodał Kalinowski.

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane