• rozwiń

Nutella dla Brukseli jak papierosy?

Nutella dla Brukseli jak papierosy?
Foto: wikipedia.org Foto: Na opakowaniach Nutelli ostrzeżenia jak na papierosach?

Trzeba bronić Nutellę przed Unią Europejską , bo grozi jej delegalizacja i ograniczenie prawa do jej reklamowania - bije na alarm jej włoski producent. Do kampanii przeciwko projektom brukselskich rozporządzeń dołącza czwartkowa włoska prasa.

Powodem tej mobilizacji jest przygotowywana unijna norma, dotycząca przede wszystkim tzw. artykułów hiperkalorycznych. W reklamach nie będzie można sugerować, że produkty o wysokiej zawartości cukru oraz tłuszczu są zdrowe i mogą być elementem zrównoważonego odżywiania. Reklamy nie będą mogły zawierać żadnego "pozytywnego przesłania".

Dziennik "La Repubblica" podkreśla, że jeśli norma ta wejdzie w życie, wiele nadawanych obecnie reklam będzie "nielegalnych". Najbardziej spektakularnym przykładem są właśnie reklamy kremu czekoladowego.

Jego producent, cytowany na łamach prasy, twierdzi, że takie unijne rozporządzenie grozi tym, że w kryzysie znajdzie się cały przemysł cukierniczy. - Niedługo dojdzie do tego, że Nutella będzie traktowana przez Brukselę jak papieros i trzeba będzie na niej umieszczać etykietkę z ostrzeżeniem 'uwaga, po tym produkcie utyjecie' - powiedział Francesco Paolo Fulci, wiceprezes firmy, która Nutellę produkuje.

"Zakazanie Nutelli to ostatnie szaleństwo Brukseli" - tak batalię tę podsumowało "Il Giornale".

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane