• rozwiń

Nowy złodziejski sposób na bankomaty

Nowy złodziejski sposób na bankomaty
Foto: TVN24 Foto: Wysuną się? Nie wysuną?...

Dotąd trzeba było uważać, czy na bankomacie nie widać nakładki, która może odczytać pasek magnetyczny z twojej karty. Teraz trzeba urządzeniu przyglądać się jeszcze baczniej. Niemiecka policja ostrzega przed nowym sposobem na wyłudzanie pieniędzy, nazwanym "Cash-Trapping".

W ostatnich dniach doniesienia o nowym sposobie wyłudzania gotówki napłynęły z wielu regionów Niemiec. Przestępcy w tym wypadki także instalują na bankomacie nakładkę, ale nie przy otworze na kartę - a tam, gdzie urządzenie wydaje gotówkę.

Transakcja wygląda jak zwykle: wsuwasz kartę, podajesz pin, kwotę do wypłaty. Urządzenie jak zwykle chwilę się pozastanawia, z wnętrza rozlegnie się charakterystyczny dźwięk liczenia banknotów - tylko ty ich się nie doczekasz. Nie pojawią się w przeznaczonej do tego szczelinie. Kwitek potwierdzający wypłatę - i obciążenie na koncie - pojawią się jak najbardziej.

Pieniądze dostanie złodziej

To nakładka zainstalowana przez złodziei spowoduje, że banknoty pozostaną wewnątrz. Wydobędą je, gdy nikogo nie będzie w pobliżu.

Wypłacający gotówkę klient oczywiście złoży reklamację, ale z punktu widzenia banku i firmy obsługującej urządzenie wszystko wygląda normalnie: była karta, PIN, banknoty zostały wydane.

Jak podaje niemiecka policja, ten sposób wyłudzania pieniędzy był znany już od pewnego czasu, jednak teraz został zastosowany na wręcz masową skalę. Doniesienia o kradzieżach napłynęły z Północnej Westfalii, Hesji, Badenii-Wirtembergii, Bremy.

Niemieccy policjanci radzą, by przy bankomatach zachować wzmożoną czujność. Gdy po transakcji banknoty nie zostały wydane należy według ich zaleceń pozostać przy bankomacie i telefonicznie skontaktować się z bankiem. O nadużyciach zaś należy informować policję.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane