• rozwiń

Nowy wirtualny operator TP SA już działa

Nowy wirtualny operator TP SA już działa

Portal Wirtualna Polska zaczął sprzedawać pod marką WPmobi usługi telefonii komórkowej. Portal nie ma własnej sieci, ale będzie korzystać z infrastruktury operatora sieci Orange - PTK Centertel - czytamy w "Rzeczpospolitej".

I portal, i operator należą do Telekomunikacji Polskiej. To trzecia marka telefonii komórkowej narodowego operatora. Według planów firmy, za trzy lata ma z niej korzystać 250 tys. klientów.

Portal będzie sprzedawał tylko tzw. usługi na kartę, bez abonamentu. WP zaproponowała klientom taryfy z cenami połączeń 0,35 - 0,39 zł za minutę do innych użytkowników WPmobi oraz 0,59 - 0,63 zł za minutę do użytkowników innych sieci komórkowych.

WP kieruje swoją ofertę do internautów, przede wszystkim do własnych użytkowników, osób w wieku 15-24 lat. Telefoniczną kartę SIM można zamówić tylko przez Internet. Opłaty za transmisję danych i dostęp do Internetu ustalone zostały na stosunkowo niewysokim poziomie 0,06zł za 150kB.

Można korzystać z zasobów portalu i konta pocztowego WP w ramach przyznanej puli 100 MB danych w każdym miesiącu (w przypadku Internetu przez telefon komórkowy to duża pula danych). WP utrzymuje 4 miliony kont poczty elektronicznej.

Formalnie WP jest trzecim tzw. wirtualnym operatorem komórkowym na polskim rynku, który uruchomił już usługi. Pierwszy był mBank (obecnie ok. 45 - 50 tys. użytkowników), po nim wystartował producent i dystrybutor kosmetyków Avon (ok. 55 tys. użytkowników). Dwie pierwsze firmy wynegocjowały jednak całkowicie komercyjne umowy z operatorami - pierwszy z Polkomtelem, drugi z PTK Centertel.

WP również ma umowę o współpracy z Centertelem, ale zawarta została w ramach "rodziny" Telekomunikacji Polskiej. WPmobi przypomina modelem działania bardziej markę Heyah. Należy ona do Polskiej Telefonii Cyfrowej (sieć Era), ale jest prowadzona jako zupełnie odrębna marka. Wystartowała jeszcze w 2004 r. i do dziś pozyskała ok. trzech mln użytkowników.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane