• rozwiń
  • WIG20 2173.33 +0.80%
  • WIG30 2462.78 +0.85%
  • WIG 57140.74 +0.43%
  • sWIG80 11470.79 -0.16%
  • mWIG40 3653.56 +0.24%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:18

Dostosuj

Nowy Windows już w październiku

Nowy Windows już w październiku
Foto: TVN24.pl Foto: Nowy Windows ma być szybszy od Visty

Windows 7, najnowsza wersja najpopularniejszego na świecie systemu operacyjnego, będzie miał swoją oficjalną premierę 22 października. Microsoft podał tę informację na konferencji prasowej podczas targów Computex 2009 w Taipei.

Decyzja Microsoftu jest sporym zaskoczeniem. Większość ekspertów spodziewało się wyznaczenia premiery nowych Okienek dopiero na początek 2010 r.

Windows 7 ma być kompatybilny z poprzednią edycją systemu (Windows Vista), tak by użytkownicy starszej wersji mogli korzystać z dobrodziejstw "siódemki" bez konieczności wymiany sprzętu. To ważna wiadomość, bo przy okazji premiery Visty wielu użytkowników skarżyło się na problemy z odpaleniem jej na swoich starszych komputerach.

Co nowego?

Jak zaznaczył na targach w Taipei jeden z wiceszefów Microsoftu Steve Guggenhaimer, kod nowej wersji systemu operacyjnego zostanie rozesłany do producentów komputerów już pod koniec lipca, tak by od 22 października każdy mógł swobodnie kupić nową maszynę z Windows 7 na pokładzie.

Microsoft zapowiada również specjalną ofertę darmowej aktualizacji dla posiadaczy komputerów z Vistą. Na razie nie zostały ujawnione dokładniejsze szczegóły tej oferty.

Nowy Windows ma być także wyposażony m.in. w tryb, który pozwoli na uruchamianie programów przeznaczonych na Windows XP. Użytkownicy, którzy używali wersji testowych "Siódemki", podkreślają, że jest on szybszy od poprzednika - szczególnie jeśli chodzi o czas uruchamiania i zamykania systemu.

bgr/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane