• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Nowy wiceminister od "Lepszych regulacji"

Nowy wiceminister od "Lepszych regulacji"
Foto: TVN24 Foto: Mieczysław Kasprzak jest posłem od 1993 roku

Resort gospodarki ma nowego wiceministra. Mieczysław Kasprzak ma zająć się naprawianiem prawa gospodarczego i pilotować program "Lepsze regulacje". – Premierowi się nie odmawia – tak poseł Kasprzak skomentował swą nominację w wypowiedzi cytowanej przez "Życie Podkarpackie".

O podpisanej w poniedziałek przez premiera nominacji dopiero w środę poinformowała szefowa biura prasowego resortu Agnieszka Gapys.

Ma pomóc przedsiębiorcom

Jak wyjaśniała rzeczniczka, "Lepsze regulacje" to program działań Ministerstwa Gospodarki ukierunkowanych na zmniejszenie biurokracji i uproszczenie prawa, głównie przepisów dotyczących przedsiębiorców.

– Zajmę się głównie barierami, na jakie napotykają przedsiębiorcy, a to przede wszystkim podatki i ubezpieczenia. Na tych sprawach się znam, tym zajmowałem się w ostatnich latach w sejmowej komisji gospodarki – stwierdził poseł Kasprzak w wypowiedzi dla "Życia Podkarpackiego". Tygodnik dodaje, że polityk liczy, iż jego nominacja pomoże w gospodarczym ożywieniu Podkarpacia, a zwłaszcza powiatów byłego województwa przemyskiego.

Zawód: rolnik i poseł

Mieczysław Kasprzak ma 58 lat. Ukończył najpierw technikum rolnicze, a potem Akademię Rolniczą w Krakowie oraz studia podyplomowe na Polskiej Akademii Nauk z zakresu Europejskiego Prawa Rolnego. Pracował w wojewódzkim Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych, prowadząc jednocześnie gospodarstwo rolne.

Od 1993 r. jest posłem na Sejm, wybieranym z list Polskiego Stronnictwa Ludowego, z przerwą w latach 1998-2001, kiedy pełnił funkcję starosty powiatu jarosławskiego. Był jednym z założycieli Związku Powiatów Polskich; obecnie jest wiceprezesem zarządu wojewódzkiego PSL w Rzeszowie.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane